overcast clouds
13°C
29.03.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Игралишта где их није било

03.11.2016. 20:33 21:52
Пише:

СОМБОР: Захваљујући осећају за друштвену одоговорност неколицине овдашњих фирми, сомборски дечаци и девојчице добиће пет потпуно нових игралишта.

Уговоре са донаторима јуче је потписала сомборска градоначелница Душанка Голубовић, која је нагласила да се идеја за овај, хвале вредан, пројекат изродила током комуникације њеног колеге, председника Скупштине града Зорана Парчетића, са угледним сомборским привредником Милошем Комазецом, власником фирме „Агроплус“ д.о.о.

- Дугујемо, као локална самоуправа, велику захвалност нашим привредницима који су препознали потребу локалне заједнице да се обезбеди пет нових игралишта на потпуно новим локацијама на којима до сада нису постојала места за нађе најмлађе суграђане- захвалила се Душанка Голубовић приликом свечаног чина потписивања донаторских уговора, којима је у делу новчаних средстава обезбеђено 1,2 милиона динара намењених за клуповину опреме која се ових дана већ и монтира.



- Посебно радује чињеница да ово није крај пројекта, пошто је у плану изградња још шест игралишта, такође у деловима града који нису имали безбедна места за игру и разоноду малишана- казала је Голубовићка.

Поред сомборских предузећа „Агроплус“, „Вожд“, „Сомборелектро“, „Сапутник М“ и Пољопривредне стручне службе, у акцију изградње и опремања нових игралишта су се укључила и овдашња јавна и јавна комунална предузећа „Простор“, „Чистоћа“, „Водоканал“ и „Зеленило“, која ће убудуће водити и бригу о одржавању сигурних места за дечију игру. Први део пројекта је овакве дечије оазе по први пут створио у Улици Вукице Митровић, на Апатинском путу, код Градске хале „Мостонга“ и код вртића овдашње предшколске установе „Вера Гуцуња“ у Јосићком насељу и у Логору.



Захваљујући се на указаној могућности да помогну граду чији су и сами житељи, привредници су једнодушно одазвали и на апел да наставе са друштвено корисним понашањем, а нова идеја је искристалисана већ на јучерашњем потписивању донаторских уговора.

- Жалосно је да наш Сомбор, симбол зеленила и природе, у својој околини, на периферији, али и у самом граду има велики број дивљих депонија, који и поред најбоље воље коуналних предузећа не могу да буду уклоњена.



Мислим да можемо да помогнемо и у овом сегменту, даћемо средства, сами ћемо урадити део властитом механизацијом, али је потребна заједничка акција како не би након уклањања депонија врло брзо настале нове и то на истим местима- идеја је управо Милоша Комазеца, идејног творца и пројекта изградње нових игралишта, која је сместа наишла на добар одзив његових колега, али и представника јавних комуналних предузећа и челника града.



М. Миљеновић

 

Пише:
Пошаљите коментар