Добродошли весели и жедни
уз ватромет и здравицу овдашњег глумца Првослава Заковског.
- Наздравље вам пријатељи драги, звани и незвани. Сви сте нам добродошли, ако сте весели и жедни – поручио је Заковски, отварајући „Дане пива”.
Окупљене на Житном тргу поздравио је и градоначелник Зрењанина Чедомир Јањић, пожелевши Зрењанинцима и њиховим гостима добар провод у наредних шест дана, колико ове године траје манифестација. Први концерт у оквиру овогодишњих „Дана пива” одржала је група „Галија”.
Претходно је на Тргу слободе организован традиционални „Златни котлић – Меморијал Ђула Фаркаш“, а у овом кулинарском такмичењу учествовало је укупно 16 екипа из више места. За победника је проглашен Радован Субин из Ечке, док су друго и треће место освојили Небојша Бараћ из Ечке и Јанош Калаи из удружења „Да се не заборави“ из Кикинде. Победник је награђен са седам дана боравка у мађарској бањи Морахалом. Надметање кулинара свечано је отворио рвач Давор Штефанек, освајач златне медаље на управо завршеним Олимпијским играма у Рио де Жанеиру. Он се на бину попео у друштву председника Рвачког савеза Србије Жељка Трајковића.
- Када сам одлазио из Зрењанина, обећао сам да ћу донети медаљу из Бразила и то обећање сам и испунио. Неколико година сам, као рвач „Пролетера”, провео у Зрењанину, биле су то лепе године и слободно могу да кажем да се осећам као Зрењанинац – поручио је окупљенима Давор Штефанек.
Госте, међу којима су били и републички и покрајински функционери, те представници града, поздравио је и домаћин овог кулинарског такмичења Александар Фаркаш, напомињући да наставља традицију коју је започео његов отац Ђула. У огромном казану, од 1.000 литара, иначе, кувана је рибља чорба, која је касније бесплатно послужена посетиоцима, а у овом догађају је учествовало и Рибарско газдинство „Ечка“.
Подсетимо, у оквиру овогодишњих „Дана пива”, између осталих, наступиће и Здравко Чолић, Саша Ковачевић, Зрењанинска филхармонија, „Црвена јабука” и Сања Илић и Балканика, а осим музичког, припремљен је и богат забавни, спортски и дечији програм. Организатори ове године очекују више од пола милиона посетилаца.
Ж. Б.