Базени уз Тису, па шта ко воли
КАЊИЖА/АДА: Од тропске врелине житељи северног Потисја беже на Тису и базене, а долазе и посетиоци из околних војвођанских места. До сада није било проблема у водоснабдевању,
а сви расположиви бунари водоводних система раде пуним капацитетом.
На кањишком Штранду уређено је купалиште, дуж обале на више локација постоје понтони за лакши приступ реци и на главној плажи раде тушеви и има воде за пиће. Поред тога, приступ у два базена за децу, од којих у онај већи залазе и одрасли, је бесплатан. Вода у мањем дечијем базену мења се свакодневно, док се у већем освежава, контролише и мења на два-три дана.
Функционишу санитарни чворови крај базена и у кампу „Тиски цвет“. Камп је изузетно посећен, а има и сталних кампера који су смештени уз саму обалу реке.
У Новом Кнежевцу, Санаду, Адорјану, код Остојићева и Падеја, Сенти, Ади и Молу купачи користе уређене или дивље плаже, при чему на оним уређеним има тушева и воде. На плажи у Ади сјати се око хиљаду купача, а у кампингу је око стотину разапетих шатора и камп приколица.
Најуређенији базенски комплекс у овом крају, рекреациони центар „Адица“, опседају купачи из околине, али и удаљенијих места. Директор Јавног предузећа за рекреацију „Адица“ Тибор Јухас каже да у дане викенда на базенима освежење потражи свакодневно око три хиљаде људи, а да је радним данима присутно око хиљаду купача.
- Долазе нам посетиоци не само из Аде и околине, него из целе Војводине. Све функционише без проблема, раде и сви угоститељски локали, а контроле које се стално врше показују да је вода у базенима хигијенски исправна. Треба доћи и уживати - поручује директор ЈП „Адица“ Тибор Јухас.
У Сенти ради олимпијски базен у Народној башти, као и комплекс који користе ватерполо и пливачки клуб. На Тису Сенћани излазе на банатској обали, код „Халас чарде“, затим, на плажу крај моста, кеј или марину „Тисин цвет“, већ како је коме најзгодније.
М. Митровић