clear sky
13°C
25.03.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Кабул: Операција против ИД у болници готова,исламисти убијени

08.03.2017. 13:38 13:52
Пише:

те земље у војној болници у престоници Кабулу у коју су данас упали наоружани нападачи."Сви нападачи су убијени. И даље процењујемо штету", навео је Седики.Исламска држава претходно је преузела одговорност за овај напад у болници која се налази у близини амбасаде САД у Кабулу.Ројтерс, позивајући се на званичнике и сведоке, навео је да је напад почео експлозијом у задњем делу болнице "Сардар Мухамед Дауд Кан", коју је извео бомбаш самоубица, након чега је три до пет нападача наоружаних аутоматским оружјем и ручним бомбама ушло у њу.

Нападачи обучени као лекари заузели су позиције на горњим спратовима болнице и ушли у обрачун са безбедносним снагама које су у међувремену блокирале подручје око болнице. Наводи се да се током борби из зграде чула још једна експлозија."Наше снаге су тамо и у току је жесток окршај", казао је порпарол Министарства одбране Авганистана Давлат Вазири и додао да је један нападач убијен, док друга двојица и даље одољевају.

Вазири је навео да је у окршајима убијен један војник и тројица рањена. Из авганистанског Министарства здравља је објављено да су најмање три особе убијене, а више од 60 рањених је одведено у болнице.Портпарол талибана је негирао одговорност, навевши да они немају "никакве везе" са нападом. Исламска држава је путем своје агенције Амак објавила да су њени борци напали болницу.

Ројтерс је раније навео да је напад на болницу, која се налази са друге стране пута у односу на снажно утврђену америчку амбасаду, стигао након након упозорења која су званичници авганистанске владе упутили да би напади на важне објекте у Кабулу могли да ескалирају ове године пошто су талибани појачали побуну против владе.

"У току је терористички напад на болницу којим се газе све људске вредности", казао је авганистански председник Ашраф Гани.



(Танјуг)

Пише:
Пошаљите коментар