Исламска држава преузела одговорност за нападе у Ираку
БАГДАД: Такозвана Исламска држава преузела је данас одговорност за два бомбашка напада на пијацу у центру Багдада, у којима је убјено најмање 28 особа,
а рањено 54, објавила је новинска агенција те терористичке организације Амак.
Агенција је потврдила да су извршена два самоубилачка напада.
Према наводима полиције и здравствених званичника, најмање 28 особа је убијено, а 54 повређено када су две бомбе експлодирале јутрос на пијаци у ал-Синаку.
АП истиче да у почетку није било јасно шта се догодило.
Полиција је првобитно објавила да су експлодирале две бомбе поред пута, а касније је један полицијски званичник рекао да је прво екплодирала бомба поред пута, а потом се бомбаш-самоубица разнео међу окупљеним људима.
Полиција је, на крају, закључила да су у питању два самоубилачка напада.
Напади су се догодили рано јутрос на пијаци у ал-Синаку на којој се, између осталог, продају делови за аутомобиле, храна и одећа.
Исламска држава изгубила је велики део своје територије на северу и југу Ирака, коју је заузела 2014. године, а сада пружа отпор офанзифи ирачких снага на северни град Мосул, последње велико упориште те терористичке организације у Ираку.
(Танјуг)