Асанж: Обелоданићу документа која ће променити америчке изборе
својој "кампањи откривања тајни" обелоданити нова документа која се тичу демократског кадндидата за председника САД-а Хилари Клинтон, а која могу бити "од кључног утицаја" на резултате избора.
У обраћању FOX телевизији, Асанж, који живи у амбасади Еквадора у Лондону од 2012. године, изјавио је да је Викиликс истражио хиљаде страница материјала.
"Мноштво докумената из различитих институција, која су повезана са изборном кампањом, дају сасвим неочекиване углове, који су веома интересантни, а неки чак и врло забавни", рекао је Асанж.
Он је потврдио да ће документа "сигурно бити обелодањена пре избора заказаних за 8. новембар", преноси АП.
На питање, у којој мери ће обелодањивање докумената утицати на резултате избора, Асанж је реако да ће сигурно имати велики значај али "да то зависи колико ће бити заступљено у медијима".
Пред одржавање Демократске националне конвенције, прошлог месеца, Викиликс је објавио скоро 20.000 мејлова које су прикупили хакери, очигледно упадом на адресе и сервере лидера демократа.
(Танјуг)