overcast clouds
14°C
30.03.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Успешан старт Каракашевића

06.08.2016. 16:56 11:39
Пише:

Наш најбољи стонотенисер Александар Каракашевић већ првог дана такмичења изашао је

на борилиште и први задатак завршио је са успехом. Ривал у прелиминарној рунди му је био Кинез са аустралијским пасошем Ксин Јан, којег је Србин победио резултатом 4:2 (11:8, 10:12, 11:8, 11:9, 10:12, 11:3) и изборио пласман у прво коло такмичења.

Одлично је почео Каракашевић. Добио је први сет резултатом 11:8. Имао је Србин заостатак у првом сету од два поена (1:3), а онда је с четири поена у низу направио преокрет и повео са 5:3. Искусни српски стонотенисер је после те мини серије преузео иницијативу и одржао предност до краја сета.

Поново је Аустралијанац боље почео (6:3), а Каракашевић је опет био тај који је опет стигао заостатак. Најпре је ухватио прикључак (7:7, па 8:8), а онда је задржао сјајну концентрацију и стигао до сет лопте. Ипак, Јан је тада кренуо у напад што му се исплатило. Најпре је Каракашевића натерао у дефанзиву и отерао неколико метара иза стола, спасао сет лопту, а потом добио сет на разлику и изједначио резултат на 1:1 у сетовима

Готово по истом рецепту као из првог сета, срспки играч је добио трећу деоницу меча  за само пет минута.

Пропустио је Каракашевић лепу прилику да оконча меч у пет сетоба. Имао је вођство од 8:4, али је Аустралијанац онда кренуо у напад. Прво је изједначио (8:8), а потом је стигао и до сет лопте. Прву није искористио, али јесте другу да смањи заостатак на мечу на 2:3.

У великом стилом завршио је Каракашевић меч у своју корист. Одмах је повео са великих 7:0, што Јан није успео да надокнади.

- Нисам раније играо с њим, па нисам знао шта да очекујем. Не знам га, што је ретка ситуација. Обично их све знам - нашалио се Каракашевић на рачун свог пребогатог искуства.

М. Р.

Пише:
Пошаљите коментар