Следи утакмица сезоне
Фудбалери Партизана везали су и трећу победу у првенству и ушли у форму, чини се - у правом тренутку. Црно-беле у среду очекује финале Купа с Јавором, утакмица која је
приоритет свих приоритета, и због тога је било важно да тријумфом у плеј-офу Суперлиге Србије направе праву најаву пред утакмицу сезоне. Тренер Иван Томић пружио је у суботу шансу углавном другопозивцима и они су је углавном искористили. С најјачим снагама сада Београђани иду у битку за трофеј.
Стратег црно-белих био је задовољан залагањем својих ученика, свестан да то, ипак, није био најбољи састав. Њему је било важно, како је сам нагласио, да види мотив и дисциплину у игри и то су фудбалери углавном испунили. Није задовољан, наравно, што је Партизан поново примио гол после прекида.
- Када се све погледа, немам за чим да жалим. Добио сам оно што сам желео, а то је увид у могућности неких момака који до сада нису били у првом плану. Било је грешака, али када се погледа да је Вождовац створио тек шансу или две, утисак је повољан. Има ту материјала који може да се обликује у фин производ – рекао је Томић.
Дефанзивни прекид је и даље рак-рана црно-белих.
- Никако да усвојимо како се треба да се поставимо у таквим ситуацијама. Мислим да се понекад и успаничимо када противник из опасне зоне шаље лопте у наш шеснаестерац. То није добро, скупо су нас коштале такве грешке ове сезоне. Наставићемо да радимо појачаним темпом и прихватамо обавезе које се у таквим ситуацијама намећу.
Томић је поново истакао учинак Саше Илића.
- Његов допринос је увек немерљив, учинићемо све да га на терену задржимо још једну сезону. Почели смо разговоре с њим, па ћемо видети какви су његови планови. Салетова љубав према Партизану је неспорна, питање је само како се он осећа и сматра ли да може да игра још једну годину.
У среду црно-беле очекује финале Купа.
- То је утакмица сезоне за нас, у којој силно желимо да победимо. Врло смо мотивисани и желимо још један трофеј да унесемо у нашу витрину. Меч неће бити лак, јер Јавор је у доброј серији, али ако будемо одиграли на свом нивоу, мислим да ћемо славити – закључио је Иван Томић.
И. Лазаревић