scattered clouds
17°C
25.03.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Сикимић срушио „грађевинаре”

30.10.2016. 17:51 21:52
Пише:

Црвена звезда - Рад 2:1 (0:0)

БЕОГРАД: Стадион „Рајко Митић”, гледалаца 6.500, судија: Брдар (Нови Сад), стрелци: Сикимић у 47. и 75. за Црвену звезду, Денић у 65. минуту за Рад. Жути картони: Ал. Луковић (Црвена звезда), Ћулум, Петровић, Младеновић, Мараш (Рад).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Манојловић 6, Петковић 7, Ал. Луковић 7, Ле Талек 6, Анђелковић 7, Полетановић 6 (Рендулић), Доналд 7, Ан. Луковић 6 (Срнић 7), Рујиз 6 (Ристић), Плавшић 7, Сикимић 8.

РАД: Филиповић 7, Јовановић 6, Мареш 6, Батес 6, Љубинковић 6, Ћулум 6 (Петковић), Петровић 6 (Вицо), Лутовац 7, Младеновић 6, Денић 7, Ђенић 6.

У малом градском дербију права фудбалска успаванка из које је Звезда против Рада изашла као победник - 2:1. Јунак новог тријумфа црвено-белих свакако је искусни Предраг Сикимић, двоструки стрелац, који је добио шансу уместо португалца Вијеире, који и даље оклева да продужи уговор са Звездом.

Премало фудбалског садржаја у првом делу. Гости су били чврсти и дефанзивно солидно организовани. Нису дозволили домаћину да се размахне. Имали су црвено-бели иницијативу, али не и праву идеју како да угрозе мрежу „грађевинара”. Очигледно, како је и тренер Божовић најавио, изостанак повређеног Канге донео је проблеме у игри лидера. Није било креативности, нити правих лопти за истуреног Сикимића. И Рад је био ослабљен у везном реду без Дринчића и Обрадовића, што је и те како утицало на њихову организацију игре, а посебно контре којих је било, али без икаквог коначног учинка. Практично, вредне помена су само шутеви Андрије Луковића и Срђана Плавшића са дистанце, у 30. минуту које је укротио голман Филиповић.

У другом полувремену за нијансу бољи фудбал. Улазак Срнића освежио је Звездине редове која је уз доста среће у 47. минуту стиже до вођства. После центаршута Анђелковића настао је карамбол у казненом простору Рада, можда је Сикимић чак играо и руком, али је успео да лопту пошаље у мрежу.

Бојажњиво су деловали гости, али су били спретни у 65. минуту када су изједначили резултат. Практично, прву праву акцију претворили су у погодак. Идеално је центрирао Лутовац са десне стране, а у казненом простору Денић је главом лопту сместио у мрежу крај немоћног Манојловића.

Одмах је Звезда је појачала притисак  и успела да стигне до другог гола и тријумфа. Овога пута у улози асистента нашао се Доналд који је правовремено проиграо Сикимића, овај је избегао офсајд замку и рутински матирао Филиповиаћ за коначних - 2:1.

З. Рангелов

 

Пише:
Пошаљите коментар