moderate rain
11°C
01.04.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Рио очекује пола милиона туриста током Олимпијаде

11.07.2016. 18:28 11:39
Пише:

Бразил, посебно престоница Рио де Жанеиро су у знаку завршних припрема за одржавање Олимпијских игара, а свечана церемонија отварања предвиђена је на чувеном стадиону Маракана, 5. августа.

За мање од четири недеље трајања овог највећег спортског окупљања очкује се да ће домаћин угостити око пола милиона туриста и гостију из целог света.

Спортисти, њих 10.500 хиљада из готово целог света, ће се такмичити 19 дана у 42 дисциплине, преноси АФП.

Иначе, Бразил се налази међу топ10 држава по броју до сада освојених медаља.

Агенција, међутим, указује да се истовремено Бразил суочава са потешкоћама попут повећаног криминала и економском кризом, затим високим процентом незапослености (11 одсто), као и страховима у вези са "Зика" вирусом, који преносе комарци и може да изазове последице по људе, али и бебе код трудница.

Бразилски званичници тврде да је претња од ових опасних инсеката близу нули, те да их је у сезони практично било само неколико случајева.

Постоји забринутост, преноси АФП, због могућег продужетка радова метроа који повезује Олимпијско село и центар града. Овај пројекат ће, како се наводи, бити отворен 1. августа, само четири дана пре почетка Игара.

Ту је, додаје се, и страх од могућих терористичких напада који постоји код свих великих догађаја као што је овај.

Власти су најавиле да ће о безбедности учесника Олимпијских игара и посетилаца бринути 85.000 војних и полицијских снага, што се сматра довољним.

Када је Бразил изабран за домаћина Олимпијскихх игара 2009. то је подстакло економску експанзију земље на челу са левичарским председником Лула де Силвом, подсећа агенција и додаје да се он у међувремену са још десетак политичара суочио са оптужбама за корупцију.

АФП наводи да у овом тренутку се не зна да ли ће све то имати било каквог утицаја на одржавање Олимпијских игара 2016.

Пише:
Пошаљите коментар