overcast clouds
17°C
18.04.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Победа увод за утакмицу сезоне

13.08.2016. 20:29 11:39
Пише:

Има нешто специфично пред утакмицу 5. кола Суперлиге Србије, у којој фудбалери Војводине у недељу увече дочекује екипу Јавора.

Још је у релативно свежем сећању Куп утакмица у Ивањици из прошле сезоне, када су Новосађани били пред пласманом у полуфинале, а онда су Ивањичани, у завршним минутима изједначили, а касније и бољим извођењем пенала елиминисали црвено-беле. Уз то, сусрет наилази пред утакмицу сезоне, у којој, у четвртак, Војводина дочекује АЗ Алкмар у првом дуелу плеј-офа за пласман у групну фазу Лиге Европе и сасвим је логично то да ће тим тренера Ненада Лалатовића желети да победом најави велике амбиције и жељу да се нађе у друштву изабраних тимова са Старог континента.

Иако у новосадском саставу наглашавају да тренутно једино размишљају о Јавору, а да ће о Холанђанима мислити од сутра, јасно је да неће моћи у главама да побегну од екипе из Алкмара, али ни од жеље да пруже добру игру вечерас и, уз победу, позову навијаче да испуне стадион „Карађорђе“ у четвртак.

- Нема сумње да је Јавор неугодан супарник и екипа која је Војводини остала дужна из те Куп утакмице у Ивањици – рекао је нападач црвено-белих Милош Трифуновић. – Нећемо ући у сусрет са жељом да се због тога светимо ривалу, али је јасно да желимо да наставимо серију добрих резултата и тако направимо прави увод за оно што нас чека у четвртак увече. Ивањичани ће доћи у Нови Сад да се бране и да покушају да нас изненаде кроз контре и полуконтре, јер имају играче који то могу да изведу. На нама је да пружимо партију какву можемо, да не дозволимо супарнику да своје идеје спроведе у дело и да освојимо сва три бода.



Интересовало нас је да ли ће се Трифуновић наћи у стартној постави, посебно због тога што су неизвесни наступи лакше повређених Николе Трујића, Синиша Бабића и Новице Максимовића, а неће моћи да игра ни Владимир Ковачевић, који је Крушевцу зарадио црвени картон.

- Још увек се не зна састав екипе – додао је Трифуновић. – Сигурно је једино то да ће сви играчи којима тренер Лалатовић буде указао поверење, дати све од себе како би оправдали место у тиму и како би допринели победи којој ћемо стремити. Сви се трудимо да оправдамо сваки минут који заслужимо на терену, исти је случај и са мном.



У Београду, у дуелу с Партизаном, управо је наш саговорник запечатио утакмицу и победу Војводине, постигавши трећи гол.- Желео бих да, ако будем играо, постигнем гол и пред нашим навијачима и да тиме допринесем тријумфу – категоричан је био Трифуновић. – Ипак, нисам тиме оптерећен, већ настојим да играм за тим и најважније за нас биће да остваримо циљ, а мање је битно ко ће погодити мету.



Поштујемо екипу Јавора, лично познајем доста играча који носе дрес овог клуба и зато је важно да сваки од нас пружи максимум. Буде ли тако, без обзира на то ко ће играти вечерас, бићемо на добром путу да забележимо победу. Она нам је једини циљ, имамо игру уз помоћ које жељу можемо да остваримо и наш високи пресинг поново би могао и требао да нам буде право оружје.



Улазнице за вечерашњи сусрет продају се по цени од 300 динара (Север), 200 динара (Исток) и 100 динара (Север). Почетак утакмице заказан је за 20 часова.



А. Предојевић

Позив навијачима



Фудбалери из Новог Сада не крију да би желели да трибине на стадиону „Карађорђе“  буду пуније него иначе, а ту жељу дели и Милош Трифуновић:

- Очекујем да се на трибинама појави што више гледалаца и да нас навијачи понесу ка ономе што и ми и они желимо. Сигуран сам да је ова, нова Војводина заслужила подршку, а ми ћемо се потрудити да на њу одговоримо добром игром и победом.

 

Пише:
Пошаљите коментар