light rain
10°C
31.03.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Одличне партије обе Вошине екипе

31.01.2017. 21:48 11:39
Пише:

Фудбалери Војводине одмерили су снаге с четвртопласираним тимом црногорског првенства, екипом Петровца и суперлигашем Металцем из Горњег Милановца

Петровац – Војводина 0:2 (0:2)

ПЕТРОВАЦ: Стадион Петровца, гледалаца: 200, судија: Савовић (Подгорица). Стрелац: Лакићевић у 4. и 32. минуту.



ПЕТРОВАЦ: Радуловић, Чолић, Радовановић, Микељ, Вујовић, Рагиповић, Боричић, Марковић, Шкреља, Пепић, Коваљчук. Играли су још: Поповић, Савовић, Медиговић, Вујошевић, Орландић, Газивода, Ивановић, Калачевић, Бурзан, Дробњак и Булатовић.



ВОЈВОДИНА: Роцков, Лакићевић, Антић, Пушкарић, Маслаћ, Планић, Вукасовић, Јованчић, Малбашић (Трујић), Спремо (Кнежевић), С. Бабић.



Фудбалери Војводине, који су јесенас изнели највећи терет у борби за бодове у Суперлиги, одмерили су снаге с четвртопласираним тимом црногорског првенства, екипом Петровца. Утакмица је одиграна на стадиону с природном травом, што је Новосађанима и те како погодовало после више од 20 дана тренирања на вештачкој подлози, па су пружили веома добру партију и савладали домаћина.



Повели су црвено-бели већ у 4. минуту, после одличне акције Спрема и Малбашића, након чега је лопта стигла до десног бека Ивана Лакићевића, који је са18 метара погодио мрежу Петровчана. Наставио је тим из Србије да притиска ривала, па је у 16. минуту добру прилику имао веома запажени Спремо, али је његов шут отишао поред гола. Међутим, у 32. минуту комбинаовали су Синиша Бабић и Филип Малбашић, лопта се одбила поново до Лакићевића, који ју је без проблема послао у мрежу, за вођство Војводине од 2:0. У 45. минуту веома лепу акцију извели су Бабић и Јованчић, овај други послао је добар шут ка голу Радуловића, али је пречка била савезник домаћина.



У наставку сусрета и даље је Воша била тим који се питао на терену, а прву велику прилику имао је Спремо у 48. минуту, али је његов ударац голман Поповић успео да одбрани. У 65. минуту одлично је с десне стране центрирао Филип Кнежевић, један одбрамбени играч Петровца је главом интервенисао, а лопта се одбила - до пречке. Последњу прилику на утакмици имао је расположени Лакићевић, који је одлично шутирао, али је голман Поповић још боље интервенисао и отклонио опасност по своју мрежу.



- Неизмерно ми је драго што сам на пријатељској утакмици постигао прве голове од када носим дрес Војводине – рекао је Иван Лакићевић. – То ће ми дати ветар у леђа за даљу каријеру. Били смо бољио током читаве утакмице, све смо испоштовали што смо се договорили са шефом Ивановићем и одиграли смо одличну партију. Овако треба да наставимо, јер  нам је то својеврсни репер како треба да играмо и у првенству. Сви који ме познају упознати су с чињеницом да на свакој утакмици и тренингу пружам максимум. Такав сам играч, остављам срце на терену и драго  ми је што сам члан Војводине. Задовољан сам и желим да са тренером и стручним штабом имамо још много успеха у овој сезони.





Војводина – Металац 1:1 (0:1)

ЈАЗ: Терен у Јазу, гледалаца: 50, судија: Милатовић (Будва). Стрелци: Ковачевић у 68. за Војводину, а Јовановић у 31. минуту за Металац.



ВОЈВОДИНА: Перић, Лазаревић (Компаоре), Бурековић, Андрејевић, Ф. Бабић, Ковачевић, Ђуришић (Нешковић), Зличић, Стаменић, Илоски, Тодоровић (Шћепановић).



МЕТАЛАЦ: Костић, Павловић, Бондаренко, Оташевић, Симовић, Вукадин, Мијић, Ровчанин (Онујакан), Чумић, Томић, Јовановић. Играли су још: Минић, Допуђ, Стојковић, Мартиновић, Николић, Вукмановић, Радојичић, Вишковац и Грбовић.



Млађи кандидати за први тим Војводине, као и играчи који се налазе на проби, одиграли су утакмицу са суперлигашем Металцем из Горњег Милановца, који је наступио у најјачем саставу. Тренер Драган Ивановић желео је да провери могућности фудбалера који углавном наступају за Пролетер и омладински тим црвено-белих и, на крају, имао је разлога за задовољство.



Повели су Милановчани у 31. минуту, када је нешто лошије интервенисала одбрана Воше, а на правом месту нашао се Јовановић, који је јаким ударцем матирао голмана Николу Перића. Међутим, то није пореметило младиће из Новог Сада, који су наставили да „гризу“, предвођени капитеном Лазаром Зличићем и повратником Николом Ковачевићем.



У наставку сусрета управо је Ковачевић, којег је тренер Ивановић прекомандовао у шпиц напада, постигао изједначујући погодак у 68. минуту, када је био највиши у скоку, после центаршута Зличића, и лобовао иначе веома високог чувара мреже Металца Минића. У 73. минуту Филип Бабић је, после корнера, високо скочио, а један одбрамбени играч из Горњег Милановца скренуо лопту, али је она завршила на пречки тима тренера Ванића. Коначно, у 89. минуту сјајну прилику имао је поново Ковачевић, који је избио сам пред голмана ривала, али није имао снаге у завршници да Војводини донесе победу.



 А. Предојевић

Пише:
Пошаљите коментар