Футожанин освојио Европу
Репрезентација Србије у кик-боксу на Европском првенсву у Марибору освојила је чак 13 одличја, од чега седам најсјајнијих. Велика конкуренција од чак 523 учесника
из више од 40 земаља, није уплашила наше борце, који су се сјајно борили и на крају, у екипној конкуренцији, заузели друго место, иза селекције Русије, која је на шампионат допутовала са чак 47 бораца.
Један од оних који су освојили златну медаљу је и Футожанин Слободан Мијајловић (21), у који је у К-1 категорији до 67 килограма био неприкосновен. Он је прво победио такмичара из Азербајyана, у другом колу Турчина, а у великом финалу и Руса Ладислава Укушенаца, на поене (3:0). - Имао сам тешке противнике, али сам успео да их надмудрим – рекао је Слободан Мијајловић, који је и светски првак. – Нарочито тешка била је финална борба. Рус је изузетно јак, али сам ипак успео да га савладам и освојим златну медаљу. Мијајловић кик-бокс тренира у Футогу већ седам–осам година, а пре тога бавио се каратеом, тако да понекад у борбама примењује и искуства из овог спорта.
- Златна медаља у Марибору је за мене велики подстерек, још једном сам доказао да сам на правом путу – додао је млади Футожанин. – Победом на Европском првенству стекао сам право да учествујем на Светским играма следеће године у Пољској, где желим да се домогнем насјајнијег одличја, а онда ме чека Светско првенство у Бразилу, у Рио де Жанеиру. Надам са да ће кик-бокс постати олимпијска дисциплина и да ћу већ 2020. године учествовати на Играма у Токију. Наравно, Мијајловић вредно тренира, дневно и по три-четири сата. Свестан је досадашњих успшеха, али жели још више.
- Као што сам рекао, први циљ ми је Светско првенство, па олимпијска медаља, ако кик–бокс добије зелено светло од Олимпијског комитета. По том, жеља ми је да се упустим у професионалне воде – нагласио је Слободан Мијајловић.
Г. Ковач
Освајачи одличја на ЕП
Златне медаље у Марибору освојили су: Саида Буквић, Диана Дабетић, Никола Стошић, Александра Крстић, Александар Коновалов, Слободан Мијајловић и Александар Манојловић. Сребром су се окитили: Седад Буквић и Стефан Анђелковић, док су бронзани били: Ивана Давидовић, Фазлија Реyепи, Јубо Јалови и Саша Попугић.