overcast clouds
16°C
26.03.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

ФСС „погурао” нашег шампиона

17.07.2016. 22:55 11:39
Пише:

Док се екипа београдских црвено-белих припрема за реванш утакмицу 2. кола квалификација за

фудбалску Лигу шампиона против Ла Валете у уторак, клупска адмнистрација прошла је кроз прави пакао. Уз доста мука, успешно је наш шампион прошао тромесечни УЕФА мониторинг, па је тако сачувана лиценца за европско такмичење.

Проблем који се појавио, рекло би се, био је бизарне природе. Звезда је генералног спонзора “Газпрома” замолила да годишњу донацију у износу од пола милиона евра уплати раније, како би се испоштовале приспеле обавезе, а поводом такмичења на евро-сцени.

Потписник уговора о донацији је СД Црвена звезда, па су средства уплаћена на рачун Спортског друштва, да их фудбалски клуб може користити истог дана у сврху регулисања обавеза за УЕФА такмичење (12.јул). Дат је налог да се наменска средства пребаце на рачун фудбалског клуба. Међутим, представници Спортског друштва су, без консултација и било каквог обавештења, цео износ који је компанија “Газпром” наменски уплатила за потребе фудбалског клуба, утрошили у једном дану за своје потребе и на тај начин створили опасност да клуб остане без лиценце.

- Били смо шокирани некоректним поступком представника СД Црвена звезда и одмах о томе обавестили компанију “Газпром”. Смогли смо снаге да личним везама и позајмицама дођемо до дела неопходних средстава, а део смо опет репрограмирали у последњем моменту и на тај начин прошли и овај квартални УЕФА мониторинг - огласило се руководство фудбалског клуба.

Генерални директор Црвене звезде Звездан Терзић захвалио се свима који су помогли да се успешно прође мониторинг Европске фудбалске уније.

- Велику захвалност за несебичну помоћ у решавању проблема везаних за успешан пролазак кварталног мониторинга дугујемо нашим бившим играчима, повериоцима, компанијама Ауто Чачак и Дајрект медија, и посебно Фудбалском савезу Србије и његовом председнику Славиши Кокези - поручио је Терзић.

Односи унутар црвено-беле породице биће преиспитани, а фудбалски клуб добио је још једну велику битку, додуше у последњем тренутку. Сада су на потезу Божовићеви изабраници који против Малте треба да овере пласман у трећу рунду квалификација за ЛШ.

З. Рангелов

 

Пише:
Пошаљите коментар