clear sky
22°C
29.04.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

ЕЛ: Реал и Олимпијакос први на паркету

11.10.2016. 20:41 09:06
Пише:

Утакмицом између Реала и Олимпијакоса данас у Мадриду, од 21 час, почиње 17. кошаркашка Евролига, такмичење најбољих клубова Старог континента,

у коме учествује и наш шампион Црвена звезда мтс. Црвено -  бели свој први меч играју сутра, од 21 сат, у хали “Александар Николић” против турске Дарушафаке.

Овогодишње такмичење ће се, први пут у историји, одиграти у новом формату у ком нема група, већ ће се играти права лига која броји 16 клубова. Биће 30 кола, играће свако са сваким  по две утакмице, а четири најбоља тима пласираће се на фајнал – фор, који се игра у Истанбулу. Регузларни део сезоне завршава се 7. априла наредне године.

У овогодишњој Еврологи учествоваће четири турска тима (Анадолу Ефес, Фенербахче, Галатасарај и Дарушафака), три шпанска (Реал, Барселона и  Виторија), по два руска (ЦСКА и Уникс) и грчка (Олимпијакос и Панатинаикос), док ће по један тим имати Србија (Ц. звезда), Литванија (Жалгирис), Немачка (Бросе Бамберг), Израел (Макаби) и Италија (Армани Милан). Титулу европског првака брани московски ЦСКА. 

Д. Кн.

 

Пише:
Пошаљите коментар