Доктор покорио Херес
Возач Јамахе Валентино Роси тријумфовао је на Великој награди Шпаније, четвртој трци сезоне у краљевској класи Мото ГП шампионата. Доктор је на
стази Херес славио први пут од 2009. године, а укупно по девети пут и тако остварио 113. победу у каријери.
Роси је до тријумфа дошао у доминантном стилу, испред тимског колеге Хорхеа Лоренца, а њима двојици се на подијуму придружио Марк Маркес на Репсол Хонди.
- Био је ово савршен викенд. Били смо брзи од петка ујутро. Мотор је био фантастичан, радили смо вредно, хвала свима у Јамахи, посебно мојој екипи. Имао сам добар ритам, добро сам стартовао и могао сам да се одвојим. Ово је заиста посебан дан - рекао је Роси.
Италијански ас је у Андалузији подсетио на своје најбоље дане и, после вођства од старта до циља, уписао важан тријумф, само две недеље пошто је у Остину остао без бодова. Росијева победа практично ни једног тренутка није дошла у питање, а трка је решена када се Италијан сјајно одбранио од напада Лоренца у другом кругу. Од тада, Роси је био класа за себе, био је немилосрдан, а иако је Лоренцо покушао да му се приближи десетак кругова пре краја, пришао је тек на две секунде и није могао више.
Деветоструки светски шампион је практично возио мирну трку и рутински ју је привео крају, на радост милиона својих навијача.
Лоренца је у борби за друго место у појединим тренуцима покушао да изазове Маркес, али млађи од двојице Шпанаца није успевао да нађе прави ритам да би уопште припретио двојцу Јамахе.
Бољи од осталих био је други возач Репсол Хонде Дани Педроса, испред двојца Сузукија Алеша Еспаргара и Маверика Вињалеса, као и Андрее Јанонеа на Дукатију.
Прву десеторицу комплетирали су возач Јамахе Тех 3 Пол Еспаргаро, Јуyин Лаверти на Аспар Дукатију и возач Авинтије Ектор Барбера.
После четири трке, Маркес на челу генералног пласмана има 82 бода, а прате га Лоренцо са 65 и Роси са 58. Овогодишњи Мото ГП шампионат се наставља Великом наградом Француске у Ле Ману, трком која се вози 8. маја.