overcast clouds
12°C
30.03.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

ДДД: Против укидања веронауке

11.01.2016. 21:42 13:33
Пише:

Народни покрет „Динара–Дрина–Дунав” (ДДД) противи се укидању веронауке у школама јер сматра да је верска настава у значајној мери допринела развоју међусобног поштовања

и толеранције, уважавања младих без обзира на верску, расну и националну припадност.

У саопштењу се наводи да се ДДД противи личним ставовима ресорног министра који се, како се каже, залаже за промене у структури школских наставних и изборних предмета, и то кроз смањен број часова веронауке и грађанског васпитања, вероватно с тенденцијом њиховог потпуног укидања.

Покрет такође сматра недопустивим оцену ресорног министра да не постоји довољан број одговарајуће обученог кадра за извођење те наставе.

„Изненађује чињеница да смо ми сами против својих темеља, корена и традиције”, проручили су из ДДД-а, и закључили да се искрено надају да се „самовоља појединаца, која може изразито негативно утицати на нацију и друштво у целости, овај пут неће допустити”.

Пише:
Пошаљите коментар