Бирачи да казне насилнике према женама
– Непримерене изјаве о женама политичаркама, које су последњих дана упућивали представници ДСС-а, ДС-а и СРС-а, морале би да буду санкционисане унутар странака, а грађани би приликом гласања
на предстојећим изборима требало да размисле о томе да ли желе да представници тих политичких странака сутра воде земљу – изјавила је јуче министарка грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Зорана Михајловић за ТВ Панчево. – Нису у питању само изјаве Војислава Шешеља, Драгана Маршићанина већ и Драгана Шутановца из ДС-а.
То је генерално њихов став према женама и мишљење о њима. То говори да би грађани, када буду гласали, требало да размишљају о томе да ли свако од нас има маме, жене, баке и да ли желите да вам представници таквих политичких странака сутра владају Србијом.
Како је казала, ако тако данас говоре и погрдне речи упућују политичаркама, односно њој, сутра ће тако нешто говорити било којој другог жени.
– Корак између позива на силовање и између таквих речи до ударца је врло мали и мислим да то морамо сви заједно да променимо – рекла је Зорана Михајловић, која је и председница Координационог тела Владе Србије за родну равноправност.Она је казала да одговорност имају и партије, да санкционишу своје чланове за непримерене јавне наступе.
– Подсетићу на то да је премијер недавно сменио министра одбране, врло важног, оданог сарадника, због јавно изговорене речи. Први пут се тако нешто дешава у Србији – рекла је она.Зорана Михајловић је указала на то да Маршићанин, Шешељ и Шутановац нису претрпели ниједну санкцију и последице у странци због непримерених изјава на рачун жена политичарки.
– То у Србији мора да се мења. Верујем да ћемо у кампањи имати још доста таквих ствари јер у недостатку других аргумента, прибегава се ружним стварима као што су сексистички напади ка женама – рекла је потпредседница Владе.
Е. Д.