light rain
15°C
15.03.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Завршни извештај о стању градске касе пред одборницима

14.07.2016. 22:01 11:39
Пише:

Предлог одлуке о завршном рачуну буџета Града Новог Сада за 2015. годину с Извештајем независног овлашћеног ревизора од 21. јуна 2016. године

најважнија је тачка дневног реда заседања Скупштине града које почиње у петак у 10 часова. Председник градског парламента Здравко Јелушић објаснио је да ће то бити радна седница.

– За разлику од претходне три седнице, на којима су конституисани органи Града Новог Сада, радна тела Скупштине, као и разрешени и именовани директори појединих градских предузећа, установа и надзорних одбора, данашња седница Скупштине града је претежно радна – навео је Јелушић.

Осим Предлога одлуке о завршном рачуна Града Новог Сада за 2015. годину, пред одборницима и одборницама ће се наћи и извештаји о реализацији прошлогодишњих програма инвестиционих активности седам градских предузећа: „Информатике”, „Зоохигијене и ветерине”, „Водовода и канализације”, „Чистоће”, „Градског зеленила”, „Тржнице” и „Лисја”. На седници ће се расправљати и о извештајима о раду и пословању појединих градских здравствених установа за прошлу годину: Дома здравља „Нови Сад”, Апотеке „Нови Сад”, Завода за хитну медицинску помоћ, Завода за здравствену заштиту радника и Завода за здравствену заштиту студената, али и о другим тачкама.

Јелушић је казао да постоји могућност одржавања још једне седнице Скупштине током јула.

– За данас је сазван састанак председника одборничких група да би се усагласили с одржавањем још једне седнице Скупштине током јула и надам се да ћемо у томе успети. Због паузе у скупштинским заседањима услед одржавања избора, имамо доста да радимо и верујем да су одборници довољно одговорни и да су спремни да се одржи још једна седница Скупштине града – истакао је председник градског парламента Здравко Јелушић.

С. Крстић

 

Пише:
Пошаљите коментар