Настављен попис бесправне градње у Карловцима
Након готово једномесечног прекида, попис незаконито изграђених објеката у Сремским Карловцима је настављен. Како сазнајемо од потпредседника пописне комисије Александра Андрића,
уједно и начелника општинског Одељења за инспекцијске послове у Сремским Карловцима, до прекида је дошло због тога што је изостала новчана подршка за рад комисије, услед чега она није могла да иде на терен и пописује бесправну градњу што је свака локална самоуправа дужна по Закону о озакоњењу да уради. Да не би трошили средства и гориво намењено за рад инспекције, одлученоје да до успостављања редовног финансирања, посао буде обустављен, да би након нормализације плаћања, 10. јуна попис био и настављен.
Попис би требало да буде завршен најкасније до 27. новембра. Ради лакшег рада територија општине Сремски Карловци, коју чини насељено место, атар и викенд подручја, подељена је на осам зона.
Прва зона обухвата Петроварадинску улицу, Улицу патријарха Рајачића, Трг Бранка Радичевића, Трг патријарха Бранковића, насеље Ровине и објекте од Варадинске чесме уз пут ИИ-А 100 реда. У другој зони налазе се насеља Дока и Черат, до Улице патријарха Рајачића, Карловачких ђака и насеља Дудара.
Трећу пописну зону чине насеље Дудара, Магарчев брег и Белило, до Националног парка „Фрушка гора”, у четвртој зони су објекти уз пут ИИ-А 100 реда од Трга патријарха Бранковића и Трга Бранка Радичевића, улице Митрополита Стратимировића, Светозара Марковића, Карловачког мира, Матошева, Ивана Филиповића до насеља Ћушилово и Ешиковац, до Виноградарске улице и Андреја Волног. Ћушилово, Ешиковац и Занош су сврстани у пету зону.Шеста зона је подељена у две подзоне. У првој су Средњи Матеј, Реметница и Кривац, а у другој Банстол, Велики Матеј и Караш.
У седмој зони се налазе Бељешево, Крстушевине, Курјаковац, Добошевац, Липе, Врхови, Добриловац и Липовац. Последња, осма зона обухвата потесе Манастириште, Загуљанац, Рашу и Димишин до.
Судећи према Андрићевим речима, до сада је комисија обишла око две стотине локација, што је четвртина од планираног.
Након обављеног пописа, грађевински инспектор ће за сваки појединачни објекат донети решење о уклањању. На тај начин се покреће поступак озакоњења, а грађевински инспектор има обавезу да у законском року донесе решење о одлагању рушења објекта до окончања поступка озакоњења.
Инвеститорима је по закону остављена могућност да и сами поднесу пријаву незаконито изграђених објеката. Пријаве се подносе Одељењу за инспекцијске послове, у згради Магистрата, канцеларија бр. 50.
З. Милосављевић