overcast clouds
12°C
28.03.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

На ФТН-у студенти упознају 34 компаније

21.03.2017. 21:14 13:52
Пише:

На конференцији, на којој су говорили члан Градског већа за привреду Милорад Радојевић, Дарија Медвецки с Факултета техничких наука, Милица Станковић у име организације ЕЕСТЕЦ, као и представница генералног покровитеља Сајма софтверске компаније „ВегаИТ” Маја Божић, речено је да је циљ сајма успостављање директних контаката између студената и 34 комапније које су најавиле учешће.

– Нови Сад са задовољством подржава такве догађаје, као и све оне који подстичу запошљавање стручних младих људи – рекао је Милорад Радојевић, и додао да ће организатори те значајне манифестације увек имати подршку Новог Сада. – Овај сајам је пример добре сарадње образовања и привреде и има двосмерну компоненту. Млади људи могу доћи до бројних контаката и стећи могућност запошљавања, а исто тако приватни сектор, односно компаније које учествују на сајму, могу лакше доћи до едукованог кадра. Нови Сад се труди да буде спона између образовања, привреде и науке, иницирао је повећање квота за упис на Факултет техничких наука, а учествује и у изградњи Научно-технолошког парка. Такође, град у оквиру Акционог плана запошљавања издваја новац за обуке за дефицитарна занимања – ту пре свега мислим на ИТ сектор и у том смислу сматрам да КОНТЕХ свакако завређује пажњу.

Дарија Медвецки с ФТН-а истакла је да је тај факултет поносан на проактивност чланова студентске организације ЕЕСТЕЦ, као и то да ће увек подржавати све њихове пројекте. Она је у шали напоменула и да ће ФТН ускоро постати мали, с обзиром на све већи број комапнија и посетилаца који долазе на сајам.

Представљајући Сајам пословних могућности и стручних пракси КОНТЕХ, у име организације ЕЕСТЕЦ Милица Станковић рекла је да је он конципиран тако да се компаније-учеснице представљају студентима у холу ФТН-а, чиме се студентима омогућава одлична прилика да ступе у контакт с послодавцима који успешно послују у нашој земљи и региону.

– То је једанаести пут да организујемо овај сајам, и драго нам је да сваке године имамо све више компанија-учесница – рекла је Милица Станковић, и упутила захвалност Факултету техничких наука и Новом Саду на подршци. – Сајам је намењен како студентима ФТН-а, студентима Универзитета, тако и свим посетиоцима сајма из Новог Сада, Војводине и читаве Србије.

По њеним речима, током године на сајт КОНТЕХ-а стигне око 400 радних биографија, док Сајам посети око 3.000 људи.

Осим генералног покровитеља, софтверске компаније „ВегаИТ”, ове године још 33 компаније су пријавиле своје учешће на Сајму, а неке од њих су „Мицрософт Девелопмент Центер Сербиа”, РТ-РК, ТМНС, „Execom”, „Леви9”, „Exlrt”, „Наовис” и друге.

С. Крстић

 

Пише:
Пошаљите коментар