scattered clouds
9°C
03.04.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

На целој планети – Егзит међу водећима

15.04.2016. 20:37 13:33
Пише:

Познати новосадски, српски и светски музички фестивал „Егзит” поново је од глобалног медијског гиганта Си-Ен-Ен проглашен једном од водећих музичких манифестација

на целој планети. У објашњењу Си-Ен-Ена стоји да је „Егзит” много више од музике. „Рођен из српског бунта и покрета за демократске промене на прелазу векова, „Егзит” већ годинама осваја врхове листа најбољих фстивала. Није тешко увидети зашто. Његова локација унутар импозантне Петровардинске твђаве чини фестивале у њивама помало патетичним”, каже се у образложењу. У наставку издвајају сјајне звезде „Егзита”, попут Еллие Гоулдинг и групе „Бастилле”.

– Поносни смо на све успехе које у претходних неколико година постиже један од наших најзначајнијих домаћих брендова – рекла је тим поводом директорка Туристичке организације Србије Марија Лабовић. – Бити проглашен за једну од најзначајнијих манифестација на свету, од најутицајнијих светских медија, као што су Си-Ен-Ен или „Гардијан”, оправдава тезу лондонског „Економиста”, у којој се истиче да је допринос „Егзита” промоцији Србије непроцењив.

То је трећи пут у последњих седам година да Си-Ен-Ен сврстава „Егзит” у друштво са највећим фестивалима на свету, а ове године то су јапански „Фуји Роцк”, шпанска „Примавера”, дански „Роцкилде”, немачки „Мелт” и амерички „Питћфорк”.

„Егзит” се нашао и на листи десет најбољих фестивала у избору италијанског издања модног часописа „Вогуе”. Њихов избор био је усмерен на догађаје оријентисане на уметничку и независну музику. У чланку „Егзит” се наводи као „институција светске музичке сцене”, а препоручују се овогодишњи наступи Соломуна и Њиз Кхалифе.

Подсећамо да је почетком ове године од водеће европске туристичке платформе „Еуропеан Бест Дестинатионс” „Егзит” проглашен за Најбољи европски фестивал у 2016. години, док га је и чувени британски лист „Гардијан” пре две недеље прогласио једним од најбољих фестивала у Европи. За Најбољи европски фестивал „Егзит” је проглашаван и 2014. од Европских фестивалских награда и 2007. од Британских фестивалских награда.

Ове године „Егзит” ће се одржати од 7. до 10. јула на Петроварадинској тврђави, након чега „Егзит авантура” путује на Јадранско море ради трећег „Сеа Данце” фестивала од 14. до 16. јула на плажи Јаз код Будве. Наступе су већ потврдили Еллие Гоулднг, Тхе Продигy, Скиллеџ, Њиз Кхалифа, Хуртс, Бастилле, Тхе Вачинес, Димитри Вегас & Лике Мике, Стормзy, Систер Блиш – Фаитхлеш Ђ Сет, Лост Фрељуенциес, Соломун, Марцо Царола, Робин Сћулз, Ницкy Ромеро, Цоцк Спаррер, Парадисе Лост,, култни европски клубови „Тресор” и „Цонцерте” и многи други. Улазнице су доступне у продајној мрежи „Гигс тиџа” на више од 60 продајних места у 25 градова широм Србије, као и путем сајта www.exitfest.org.

Б. Павковић

 

Пише:
Пошаљите коментар