На 150.000 квадрата посао за 1.500 радника
– У току је избор урбанистичког пројекта за тржни центар на раскрсници Булевара ослобођења и Булевар цара Лазара, који ће понети име „Променада”,
како је одлучио инвеститор пројекта вредног око стотину милиона евра, компанија јужноафричког инвестиционог фонда „Непи” – казао је менаyер Немања Савчић.
Нови шопинг-центар биће изграђен на месту где су се били тениски терени, између зграде СПЦ „Војводина”, стадиона „Карађорђе” и тржног центра „Меркатор”.
– Инвеститор намерава да „Променада” постане заштитни знак града због софистицарне и минималистичке архитектуре шопинг-центра јер ће доминирати модерно изграђени спратови пуни природног светла – навео је Савчић.
Очекује се да у новоизграђеном објекту површине 150.000 квадрата буде запослено 1.500 радника и изграђено 2.300 паркинг - места унутар шопинг-центра.
Компанија „Непи” је лидер у Румунији, где послује с више од 50 тржних центара, затим у Словачкој и Чешкој. Недавно је купила тржни центар „Арена” у Хрватској, лане је постала власник тржног центра у Крагујевцу, а недавно је пазарила и плац у Крушевцу. У нашем граду у априлу ове године платила је парцелу више од 3,7 милијарде динара, што је најскупља парцела до сада плаћена у Новом Саду.
По речима менаyера „Непија” Савчића, очекује се да неимари уђу на парцелу у првој четвртини 2017. године, а до тада се „Непи” нада да ће исходовати грађевинску дозволу и изабрати извођача радова.
– Објекат шопинг-центра биће највећи у Србији и један од највећих у региону – казао је Савчић. – Укупна површина објекта износиће 150.000 квадратних метара, од којих ће трећина бити доступна закупцима локала. Приземље и први спрат шопинг-центра биће намењени за модне брендове, домаће и стране. На горњим спратовима „Променаде” биће више објеката за забаву, међу њима биоскоп с насавременијом опремом, куглана, сала за билијар и мегамаркет за свакодневне потребе локалног становништва. Једна од главних атракција и новина у градњи биће такозвани зелени кров површине од 10.000 квадрата, с којег ће се пружати поглед на Петроварадинску тврђаву и Дунав, и нудити рекреативни садржаји и терене за више врста спортова. Наравно, посетиоци ће на зеленом крову моћи да уживају и у баштама кафића.
З. Делић