scattered clouds
15°C
25.03.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Кутак за дојење затвореног типа од сада у „Бигу”

08.11.2016. 21:13 21:52
Пише:

Први „Хумана” кутак за дојење затвореног типа у Војводини је отворен у тржном центру „Биг” у Новом Саду. Удружење „Хумана” наставља да подржава одлуку свих мама да доје и да тако

у првим данима и месецима пруже својој деци оно што је најбоље, непроцењиво и ненадокнадиво.

– Наш план је да сваки већи град на најпрометнијим местима има „Хумана” кутак за дојење да бисмо подржали мајке да никада не одустану од дојења – истакла је представница „Хумане” Јелена Цветковић. – На тај начин настављамо јасну и одговорну подршку свим мамама да доје своје бебе јер је мајчино млеко најбоља храна за бебу.

Пројекат подржава Удружење мама „Мамаријум” из Новог Сада, као и група „Маме Новосађанке”, међу чијим чланицама су глумица Јована Балашевић, ТВ лице Ена Попов и стилисткиња Кристина Беквалац.

– Циљ је да жена нормално функционише и са својом бебом изађе напоље без стреса да ли ће је неко погледати попреко, жена која успешно доји и чија је беба задовољнија – каже председница „Мамаријума” др Тамара Јосић Шолар. – Самим тим, утичемо на то да проценат дојених беба у Војводини буде већи. За први пут је потребан интимни тренутак и место на којем ће се жена осећати сигурно. Није лако ођедном рећи „Доста је било, сад ћу да храним своје дете кад год је потребно!” и због тога је сјајна ова иницијатива да на месту које маме често и радо посећују постоји кутак само за њих и да самим тим учинимо праве ствари за наше маме и за наше бебе и створимо им срећније окружење.

Веома је важно да се дојење у јавности приближи женама и ослободи стега четири зида.

– Кад сам имала бебе, тако нешто није постојало – рекла је Јована Балашевић. – Али, свесна сам тога колико је то значајно јер сам имала изузетно захтевне бебе. При оваквој теми није у питању само стид жена или ограничење свести. Повезивање мајке с дететом је веома важан и фантастичан чин који само ви и ваше дете делите. И не треба да га делите на улици, него ако постоји једна таква просторија, заиста је богомдана.

То је први „Хумана” кутак за дојење у Новом Саду, а трећи затвореног типа у Србији. Прва два отворена су у Београду, у ТЦ „Ушће” и ТЦ „Меркатор”. Опремљен је елементима неопходним мамама и бебама, у топлим је бојама и материјалима најлепших дечјих соба да би пружио пријатност и одговарајући комфор.

Б. Павковић

Фото: С. Шушњевић

 

Пише:
Пошаљите коментар