Деца играју за помоћ Теодори
Нова хуманитарна акција за прикупљање помоћи за лечење шеснаестогодишње суграђанке Теодоре Милић одржаће се сутра од 18 до 20 часова на централном платоу Штранда,
саопштено је јуче из „Градског зеленила“. Планиран је богат програм у којем ће учествовати деца из плесних школа фолклора, хип-хопа, yез балета и балета, а биће приређена и ревија дечјих фризура.
Сви посетиоце Штранда који буду дали добровољни прилог за Теодорино лечење добиће на поклон машницу и број са којим ће учествовати у томболи за коју је вредне награде обезбедио локални фризерски салон. Теодора болује од ретког облика леукемије и управо је отпутовала на лечење у Немачку које кошта 138.000 евра. Недавно су се радници „Зеленила“ одрекли једне дневнице и уплатили скоро пола милиона динара, док је у акцији „Хумани понедељак“ прикупљено још 263.000 динара.
Из „Зеленила“ изражавају наду да ће Новосађани, као људи добре воље, успети да сакупе преосталих 88.000 евра, неопходних за завршетак лечења методом матичних ћелија и да ће се Теодора из Немачке вратити потпуно здрава.
С. Кр.