Преминула рањена девојка, ухапшени помагачи Јовановићу у бегу
Јелена Стојков (29) из Бечеја, на коју је у недељу увече пуцао невенчани супруг Бане Јовановић (29), звани Сафет, из Мола, преминула је у ноћи између четвртка и петка у Ургентном центру у Новом Саду.
Од недеље увече Јелена Стојков била је у Јединици интензивне неге Ургентног центра и лекари су се борили за њен живот. Како сазнајемо у Клиничком центру Војводине, несрећна девојка је подлегла повредама у четвртак увече, око 21 сат.
Јелена Стојков, бивша Јовановићева невенчана супруга, након разлаза с њим, као подстанарка је живела с дванаестогодишњим сином из претходног брака у Републиканској улици у Бечеју око месец дана. Она се, како причају сведоци, претходно развела од бившег мужа у Новом Милошеву, с којим је остала њихова четрнаестогодишња кћерка. По ономе што се у понедељак могло чути у Републиканској улици, повод за Јовановићев безумни чин била је – љубомора. Он је, наиме, сумњао да је Јелена у вези с његовим пословним партнером у препродаји аутомобила Матијом Петровићем, кога је, свега петнаестак минута доцније, како се сумња, убио у Молу.
– У кући у којој је Јелена живела и где је Јовановић пуцао у њу, у тренутку обрачуна случајно се затекао и Имре Јожа (70), који је покушао да спречи најгоре и том приликом је и сам рањен у пределу кука. Он је, иначе, власник те куће и Јелени ју је издао у закуп, а сам живи и засебној кући, удаљеној педесетак метара – каже извор близак истрази.
За то време настављена је потрага за осумњиченим Банетом Јовановићем. Припадници Министарства унутрашњих послова у Кикинди ухапсили су двојицу Хоргошана, М. П. (53) и Т. К. (21), и по одобрењу тужиоца одређено им је задржавање до 48 сати, због основа сумње да су починили кривична дела помоћи извршиоцу након извршеног кривичног дела и недозвољеног преласка државне границе и кријумчарења људи.
У саопштењу МУП-а наводи се да се двојица Хоргошана терете да су Банету Јовановићу, који је осумњичен да је 20. марта 2016. године усмртио Матију Петровића (28) из Мола и ранио пет лица, помогли да након извршеног кривичног дела илегално пређе границу с Мађарском.
Двојица Хоргошана ухапшена су у четвртак после подне, а они тврде да наводно нису знали шта је Јовановић те вечери урадио у Бечеју и Молу. Ухапшени Хоргошани се терете да су Јовановићу омогућили да илегално преко „зелене границе“ пређе у Мађарску, а то није било баш једноставно због жичане ограде коју су северни суседи подигли да би зауставили илегални улазак миграната. Ухапшени су, иначе, полицији познати одраније због извршења разних кривичних дела.
Нису познате појединости како је Јовановић после крвопролића за које се сумњичи да је починио, доспео до Хоргоша, где су му М. П. и Т. К. омогућили и помогли да пређе жичану ограду и бег пред српским органима гоњења настави у Мађарској, а могуће је и даље у неку од других земаља ЕУ. Пошто је сада евидентно да је напустио Србију, за њим ће, како сазнајемо, бити расписана међународна потерница.
М. Митровић – Љ. Петровић
Суспендовани челници Полицијске станице Ада
По налогу министра унутрашњих послова Небојше Стефановића, суспендовани су руководиоци Полицијске станице у Ади, који су се дружили с осумњиченим за крвави пир у Бечеју и Молу, начелник ПС Здравко Кашаи, заменик командира Милан Бројчин и шеф дежурне службе ПУ Кикинда Момир Савић. Они су удаљени с посла до окончања дисциплинског поступка.
Суспензија је уследила након пријаве да су Кашаи и Бројчин раније наводно сарађивали и имали везе с одбеглим Бентом Јовановићем. Осумњичени за масакр се бавио илегалном трговином половним возилима и има подебљи досије, највише због превара, такође и насиља и наношења тешких телесних повреда. Осумњичени Сафет наводно је уживао њихову заштиту. Има ли у оптужбама на њихов рачун истине, утврдиће се у поступку који по налогу министра Стефановића треба да спроведе Секретаријат унутрашње контроле МУП-а.
Фотографије које су се појавиле у медијима наводно су настале пре годину и по када је један полицајац из Аде ишао у пензију па су присутни били Кашаи, Бројчин и Савић. Конкретне оптужбе да је Сафет имао везе с челницима ПС Ада, одмах након злочина упућивала је Загорка Гуљаш из Аде, мајка убијеног Матије Петровића.
Милана Бројчина прозивају да је кафић „Уно-Уно“ у Ади, где су настале фотографије, у ствари његов. На „Фејсбук” страници тог кафића у четвртак пре подне постављене су фотографије на којима се виде бивше челнице СНС-а у општини Ада у Сафетовој кући с њим и члановима његове породице, уз коментар, а све то је подењено и на Фејсбук профилу Бројчина.