overcast clouds
10°C
29.03.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Незадовољни траже истину о Барбарином нестанку

11.01.2017. 20:42 21:12
Пише:

Око стотину житеља Сенте пружило је подршку родитељима нестале девојчице Барбаре В. (15), на протесту који је одржан на Главном тргу у центру Сенте, који сумњају

у званичну верзију догађаја да се њихова ћерка 25. новембра оклизнула на мосту на Тиси између Сенте и Чоке и пала у реку. Они су се на протест одазвали позиву родитеља девојчице Ендреа и Мелинде Витез, који су незадовољни досадашњим резултатима истраге о трагичном догађају, у нади да сазнају праву истину.

Све околности нестанка девојчице нису разјашњени, а незадовољни родитељи су категорични да су се на заказивање протеста одлучили због недостатка информација званичних органа, односно полиције, предочавајући да уопште нису обавештени шта се десило с њиховом ћерком. 

- О нестанку ћерке знамо колико и последњи човек с улице, а ми смо родитељи.



Неколико пута сам дошао у  Полицијску станицу у Сенти тражећи информацију како се спроводи истрага и да ли се нешто дешава. Рекли су ми да немам право то да знам, зато што се води истрага. Питао сам, а ко ће мени да објасни шта се десило ? Одговорили су ми: “ Сазнаћете на крају”. Питам, како на крају? Моја девочица је нестала и ја хоћу да знам сваки детаљ и сваког дана истраге, да ли се нешто дешава, а они ми кажу немате права. Зар ја немам права као родитељ петнаестогодишње девојчице, а ова два момка који су тада били с њом, са својим родитељима имају право да свугде иду. Како то ? Они имају право, а ја немам право према мојој ћерци – запитао је огорчени девојчицин отац Ендре Витез.



Родитељи нестале ученице првог разреда Економско трговинске школе у Сенти, одзвом суграђана на протест уверили су се да нису сами у болу и очају који траје готово 50 дана, јер су се њиховом позиву одазвали многи које уопште и не познају, а саосећају с њима.

Родитељи сматрају да је несхватљиво да о свему знају као и првих дана од нестанка Барбаре, сумњајући у званичну верзију догађаја. 

- Морамо нешто да предузмемо. Од овог скупа очекујемо истину, и да њихову Барбару траже и на другим местима, а не само у Тиси - речено је на скупу.

Ендре Витез је поновио да би волео да га прими министер полиције Небојша Стефановић, да и он њега чује где му је ћерка, и докле се одмакло с истрагом.



- Хоћу да већ неко нешто уради. Нисам задовољан оним што ради полиција у Сенти. Прихватићу ако министер Стефановић каже да полиција у Сенти добро ради свој посао - поручио је Ендре.Петицију коју је Ендре Витез у недељу с истим циљем покренуо на свом фејсбук профилу до сада је потпислао преко 1.000 људи, који га подржавају у настојању да сазна истину о нестанку ћерке. 



Да се Барбара В. 25.новембра прошле године, око 22 сата, оклизнула на мосту и са висине око 10 метара пала у реку, полицију су обавестила двојица њених другова с којима се те вечери обрела на мосту. Потрага за телом нестале девојчице у Тиси није дала резултата и прекинута је 4. јануара због залеђене реке.



Сумњу у званичну верзију догађаја додатно је пољуљало анонимно писмо које су родитељи примили, у коме је наведено да је Барбара те вечери злостављана, убијена и бачена у Тису. У међувремену су њени другови подвргнути полиграфском испитивању, које у целости нису прошли.



М. Митровић

 

Пише:
Пошаљите коментар
Укупан број коментара је: 0