Лопови се најели колача па их бацали по улици
Послатичарница „Мињон”, једна од омиљених посластичарница Суботичана, која се налази на Тргу Јакаба и Комора, у непосредној близини синагоге и гимназије, обијена је
у ноћи између среде и четвртка, а провалници су успели чак и да се послуже колачима.
Запослени кажу су јуче у седам сати затекли страшан призор – разбијено окно на вратима, обијена врата, испретуран локал, искривљен носач, на којем није било телевизора, празну касу и полупразну полицу с колачима и тортама, које су биле разбацане и размазане. Нестале су и гајбе са соковима.
Лопови су колаче, осим што су их јели у посластичарници, и бацали газили по њима, а очигледно је да су хтели и да понесу посластице, али су им тацне испале и у локалу и на улици.
„Цео шанк је био испретуран, каса обијена. Телевизор је ишчупан из зида. Имали смо више од 25 тацни торти, које су они размазали и у просторији и улици. Највероватније су хтели да их однесу па су им испале и онда су газили по њима јер су се видели отисци обуће. И врата и витрина су били умазани колачима. Штета се ипак не рачуна само у новцу, ова посластичарница ради више од 35 година и најгоре нам је било што јутрос нисмо могли да услужимо наше сталне муштерије. Сви, и особље и муштерије, веома смо тужни што се то могло догодити у центру града”, кажу запослени у „Мињону”, а преноси портал subotica.com.
Полиција је направила кратак увиђај и затеченим радницима и власницима је речено да врата нису обијена тако да би могли узети отиске.
С. Х.