moderate rain
16°C
13.03.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Из забарикадираног стана изашао после убеђивања

28.01.2016. 21:35 13:33
Пише:

У мирној Улици Слободана Бајића 28, близу Новосадског сајма, данас пре подне пажњу пролазника је привукла гужва око улаза, у којој су се могли видети полицајци, више патролних кола,

возило за селидбе и група људи који су били службено присутни и ишчекивали развој ситуације у згради. Како смо сазнали на лицу места, човек који је требало да се исели на основу судске одлуке, забарикадирао се у стану на другом спрату и никог није хтео да пусти унутра, није се одазивао на телефонске позиве и на звоњаву с врата. На наше питање извршитељу докле ће чекати да се та ситуација разјасни, он нам је одговорио да нема лимита кад је реч о времену.

Неизвесност је потрајала сатима, док није било поуздано познато да ли је још неко присутан уз забрављеног станара. У једном тренутку дошао је и радник с великом брусилицом ради разваљивања врата, али на крају, око 13 часова, све се мирно завршило. Станар је исељен без употребе силе.  Власник фирме која је била подизвођач радова у изградњи те, релативно нове зграде, Никола Тртић покушао је да укратко објасни шта се дешава, док се јуче активно ангажовао да преговорима дође до мирног исељења.

– Моја фирма је изводила столарске радове за инвеститора, али је на крају дошло до нерашчићених односа – објашњава Тртић. – Зграда с три улаза је завршена 2011. године. Моја фирма и још једна у поседу је тог једнособног стана од 38 квдратних метара и још два у том улазу. Имамо призаницу, уговор фирме с фирмом, али нисмо успели да завршимо целу ситуацију с инвеститором. До њега не можемо да правовремено дођемо, а имамо спорове с њим. Човек који се забарикадирао није крив за ту ситуацију, и он је преварен.

Станар који је на крају био исељен око 13 сати, док је носио ташну и једну зидну слику поред радника коју су теглили његов кауч, рекао нам је да нема шта да изјави.

– Двоје се суде, а трећи је надрљао – видите, исељавам се, извршитељи раде своје, и то вам је то – зловољно и загонетно је прокоментарисао.

М. В. 

 

Пише:
Пошаљите коментар