Број нерешених предмета знатно смањен
што је илустровано подацима презентованим на састанку с председницима свих судова у Србији.
Представљајући Извештај председник ВКС је навео да су судови решили 2.953.921 предмет из судеће и извршне материје, те још 1.829.054 предмета овере потписа, рукописа и преписа и других предмета у којима је поступано по захтевима грађана, а који се не исказују у званичним статистикама, саопштено је из ВКС.
Милојевић је рекао да упоредни подаци о примљеним предметима указују на знатно повећање прилива предмета у 2015. и 2016. години, као и на знатно смањење броја нерешених предмета у свим судовима.Председник Врховног касационог суда је додао и да однос примљених, решених и нерешених предмета по врсти суда на крају 2016. године указује на проблем оптерећености Врховног касационог суда, Управног суда, виших судова и прекршајних судова, будући да због повећаног прилива број нерећених предмета расте.
Извештаје о раду су представли и председници Управног, Привредног апелационог, Прекршајног апелационог и апелационих судова.
Поред резултата рада, на састанку се разговарало и о спровођењу Измењеног јединственог програма за решавање старих предмета и о унапређењу судског система и система извршења.Уводним речима су се на састанку обратили и директор канцеларије Светске банке у Србији Тони Верхајен и помоћник министра правде Чедомир Бацковић.
Представљању Извештаја о раду судова у Палати “Србија” присуствовали су и чланови Високог савета судства, представници Министарства правде, представници међународних организација, струковних удружења и цивилног сектора.Састанак са председницима судова и презентација Извештаја о раду, одржани су уз подршку Мултидонаторског повереничког фонда
( Танјуг )