Словенци заинтересовани за улагање у бечејски камп
Један од највећих пројеката Министарсва за туризам и услуге у овој години је туристички камп са четири звездице на обалама Тисе, који су Новобечејци с поносом представили
на Међународном сајму туризма у Београду. Уз звуке табураша, чувено вино с Бисерног острва и банатске штрудле, импозантна макета једног од најексклузивнијих кампова у Србији и региону привукла је бројне посетиоце сајамске манифестације. Та општина је нашла праву меру за туристичку причу о себи кроз инвестиције у овој години вредне десет милиона динара, а планирају се нове у предстојећем периоду. Како се чуло, у бунгаловима ће бити око 150 смештајних јединица, 130 парцела за кампере, око 250 места за шаторе. У току су преговори са словеначком „Адријом“, која је највећи произвођач камп опреме у југоисточној Европи, а заинтересована је за сарадњу на овом пројекту.
Директор Туристичке организације општине Нови Бечеј Немања Васковић каже да су радови у току.
– Треба да се направи 30 паркинг-места за кампере с прикључцима за струју и воду, санитарни чвор, мултифункционална бина, рецепција и да се цео терен припреми за даље радове – казао је Васковић. – У другој фази настављамо инфраструктурно опремање. Ту су бунгалови, спортско-рекреативни садржаји – адреналин парк, мини-голф. У крајњој фази, тај пројекат ће садражти три-четири базе. Замишљено је да то буде туристички простор са смештајем у бунгаловима, тачније – у сојеницама, рибарским кућицама на води, стазама – бициклистичким и пешачким, адреналин парком, излетиштем, спортско-рекреативним теренима. Цене ћемо формирати по угледу на сличне иностране кампове, умањено за онолико колико има смисла да би и наши туристи могли да га користе. Уколико словеначка компанија уђе у цео пројекат као партнер, тражимо модел сарадње, мораћемо да послушамо и њихове савете о формирању цене. Цене у камповима су од 15 до 35 евра на дан, у зависности од зоне, у тај износ је урачуната уређена парцела од око 50 квадратних метара. Рађено је све по европским стандардима кампова, прилагођено нашој стандардизацији. Кампинг туризам код нас је до пре негог времена био онај вид одмора који су практиковали мање имућни људи. Времаном се ситуација обрнула и кампинг туризам је постао скуп спорт.
– Све указује на то да га практикује средња класа и богати, који траже место у природи да се одморе од силних обавеза. Сигуран сам да ће с повећањем стандарда интересовање за тај вид туризма расти, додаје директор Туристичке организације.
Председник општине Нови Бечеј Саша Шућуровић, рекао је да је тај пројекат кампа логичан наставак успешног развоја туризма као привредне гране у општини, а самим тим и те локалне самоуправе.
В. Ђуричић
Наставак успешног посла
– Госпојина и све наше манифестације током године признате су као најбоље организоване и с највише посетилаца. Камп, чије је реализација у току, само је логичан наставак свега што смо урадили у туризму протеклих десет година. Очекујемо да ће тај пројекат допринети отварању нових радних места и развоју општине уопште – додаје Шућуровић, док заинтересовани, потенцијални посетиоци или можда само намерници и поклоници сајма, гледају понуду, али и пробају банатске чварке и кобасице, исте које их чекају у лепоти новобечејског Потисја.