(ВИДЕО) КАЛИН ЂОРЂЕСКУ ШОКИРАО У ЕМИСИЈИ ТАКЕРА КАРЛСОНА Аларми су се упалили када сам изговорио реч мир!
Моји поступци не представљају ништа друго осим несебичног осећаја дужности према мом народу и ја имам сан о слободи и достојанству за румунски народ, изјавио је опозициони политичар у Румунији Калин Ђорђеску који је победио на претходним председничким изборима у овој земљи који су поништени.
Њему је забрањено да се поново кандидује.
У интервјуу америчком новинару Такеру Карлсону, он је додао да је био одбијен због глобалистичке мафије која контролише овај регион као колонију, како је то описао.
"У овом региону делује обавештајна група, иста она која је покушала да уништи кампању председника САД Доналда Трампа. То је био само копи-пејст са различитим темама укључујући и то да сам лажно оптужен за страно мешање, посебно наравно за руско мешање, тачно онако као и председник Трамп у прошлости. За то наравно није било доказа", додао је Ђорђеску.
Он је истакао да је цео систем у Румунији био 100 одсто контролисан споља.
Ђорђеску је истакао да је пре ових избора систем у земљи био контролисан од стране бившег америчког државног секретара Ентонија Блинкена, а након доласка председника Доналда Трампа потпуно их контролише Француска, тако да је заправо садашњи председник Румуније данас председник Француске Емануел Макрон, тачније, како је рекао, Џорџ Сорош и Макрон.
Он додаје да је, као председнички кандидат био аутсајдер и да нису могли да га контролишу.
"Мој наратив је био потпуно посвећен мом народу и томе како Румунија може да буде независна", навео је Ђорђеску.
Аларми су се упалили, како је истакао, када је изговорио реч мир
"Упалили су аларме јер њима треба рат и ово је било јако битно после првог круга избора", додао је Ђорђеску који је нагласио да странци у потпуности контролишу систем у Румунији и да су желели да га забране.
Он је подсетио да је на председничким изборима у Румунији почетком децембра однео убедљиву победу, али су избори поништени, а да је други круг незаконито и неуставно отказан.
"Савезници су украли гласове и лажно ме оптужили за руско мешање за шта ни дан-данас нема доказа. Ситуација је била иста као и са Доналдом Трампом", истакао је Ђорђеску.
У разговору с Карлсоном, осврнуо се и на предстојеће изборе у мају, рекавши да је сада на делу још већа превара.
"Сада немам право да учествујем у кампањи за председника Румуније", напоменуо је Ђорђеску и нагласио да се највише плаше слободне Румуније и да је најважнија тема мир, а слобода је на другом месту.