ОТВОРЕНА ЈАПАНСКА ФАБРИКА "JFE SHOJI SERBIA" У ИНЂИЈИ! 102 радника добила посао- Министар Мали: За две и по године бићемо центар света!
Председница Покрајинске владе Маја Гојковић и први потпредседник Владе и министар финансија Синиша Мали присуствовали су данас у Инђији отварању погона јапанске фабрике за производњу металних делова за електромоторе „JFE Shoјi Serbia“.
- Велика инвестиција у нашој земљи! Када видите и чујете да су једне од тих машина најбоље у Европи, онда видите производе који ће бити уграђивани. Онда сте стварно поносни на то колико се Србија променила, колико се променило оно што радимом, наша економска политика. Србија је у овом тренуку међу три најбрже растуће економије у Европи. Побеђујемо оно у чему никада нисмо побеђивали, то је економија. У име председника Вучића желим да вас све поздравим и велика захвалност свима. Хвала на поверењу које сте дали, да прву инвестицију у Европи направите овде у Србији. За нас је важно да смо добри домаћини, да испунимо свако обећање. Ово није мала инвестиција, преко 50 милиона евра и имаћемо око 70 запослених до краја године и тај број ће да расте. Невероватно да се за само 12 месеци све ово изградило. Тамо где је била пољана имате производни погон. Идемо у корак са светом и то показују резултати. Од марта прошле године, неколико ствари се десило у нашој земљи. Једна од три најбрже растуће економије у Европи, свако радно место нам је важно, имамо никад мању незапосленост, 8,6 одсто је стопа незапослености. Пре 13 година, сваки четврти био је без посла, сад је рекордна минимум. Сачували смо јавни дуг у односу на БДП, који је на рекордно ниском нивоу, имамо довољно новца на рачуну, апсолутни смо рекордери у привлачењу инвестиција - рекао је Мали.
Министар је подсетио да ће Србија бити присутна на ЕXПО у Јапану.
- За само 2,5 године ми ћемо бити центар света. Зато смо представили програм Скок у будућност, да нам расте стандард грађана. Просечна плата у Инђији била је 2012. године 307, данас је 860 евра. То показује колико је Србија стабилна, све мање људи одлази, а све више се враћа у земљу - казао је.
Амбасадор Имамура: Фабрика је опремљена најсавременијом опремом
Амбасадор Јапана Акира Имамура, у име јапаснке владе, честитао је на отварању фабрике.
- Фабрика је опремљена најсавременијом опремом. У Србији је повољно инвестиционо окружење. Компанија “ЈФЕ Схоји” има значајну улогу у производњи челичних производа у различитим секторима. У овој фабрици производиће се језгра мотора за различите намене - казао је амбасадор.
Говорећи о тренутној ситуацији у Србији, он је истакао да верује да ће мудрост српског народа преовладати.
Реч је о инвестицији вредној више од 50 милиона евра, а ова фабрика обезбедиће посао за 102 радника.
Ова фабрика производиће језгра мотора са широким спектром примене. Ово је прва “ЈФЕ Схоји” фабрика у Европи.