У КРАГУЈЕВЦУ СЕ УСИЈАЛИ ТЕЛЕФОНИ ХИТНЕ СЛУЖБЕ Пацијенти се јављали са симптомима КОРОНЕ и повишеног притиска
У протекла 24 сата екипе Завода за ургентну медицину у Крагујевцу имале су пуне руке посла, са укупно 48 теренских интервенција – 33 током дана и 15 у ноћним сатима.
- Амбулантни прегледи такође су показали значајан пораст пацијената у ноћним сатима. Од укупно 68 прегледаних одраслих пацијената, само 13 је затражило помоћ током дана, док је ноћу број порастао на чак 55. Поред тога, забележено је и 13 интервенција на јавним местима - казали су за РИНУ у ЗУМ-у Крагујевац.
Дневне тегобе углавном су биле повезане са високим и ниским крвним притиском, повишеном температуром, стресним реакцијама и проблемима са астмом. Ноћу су најчешћи пацијенти били хипертоничари, особе са симптомима ковида и астматичари.
Број хитних позива грађана додатно потврђује повећану потребу за медицинским интервенцијама – у претходна 24 сата Завод је примио укупно 188 позива, што указује на све већу потражњу за хитном медицинском помоћи.