overcast clouds
13°C
27.02.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

„БРУТАЛИСТА” КОНАЧНО И КОД НАС У БИОСКОПИМА Грандиозност од нуле

27.02.2025. 11:15 11:20
Пише:
Извор:
Дневник
филм
Фото: Тарамаунт филм, промо

Након освојених бројних, најпрестижнијих филмских награда, међу којима су три Златна глобуса и чак десет номинација за Оскара, филм „Бруталиста” Брејдија Корбета, у наше биоскопе стиже данас.

Већ га називају грандиозним и монументалним делом, баш као што су то и грађевине истоименог архитектонског правца.

Адријен Броди игра архитекту Ласла Тота, који после Другог светског рата долази у Америку и прикључује се бруталистима, архитектама који су свој траг у оквиру овог правца оставили и у Србији, посебно видљив на такозваној Капији Београда, Генексовој пословној згради поред аутопута. Поред Бродија, у филму запажене улоге тумаче Фелисити Џонс и Гај Пирс.

Броди је сценарио доживео веома лично. Његова мајка је из Мађарске емигрирала у Америку. 

- Ово је прича о човеку који је почео од нуле и направио нешто. Мислим да сваки уметник може да се повеже и препозна у овој причи - изјавио је Броди.

У најави филма наводи се да је „Бруталиста” слојевита, комплексна и емотивна прича коај нас суочава са епохом у којој се свет бори са последицама највећег страдања у историји човечанства и потребом за новим процватом и животом у слободи.

И. Б.

Извор:
Дневник
Пише:
Пошаљите коментар