9°C
20.10.2024.
117.0199
107.9121

КОШАРКАШИ ПАРТИЗАНА "ПРЕСПАВАЛИ" ТРЕЋУ ЧЕТВРТИНУ, али победили Задар за 5-0 у АБА лиги

20.10.2024. 21:15 21:41
partizan

Кошаркаши Партизана савладали су као гости Задар резултатом 75:71 у утакмици петог кола АБА лиге.

Црно-бели су "преспавали" трећу четвртину који су изгубили резултатом 27:12, али су се ипак "тргли" за максималних 5-0 и прво место у регионалном такмичењу.

Почело је у егалу, мада је Партизан први стекао предност од девет поена (7:16), али је и брзо испустио. Већ до одласка на велики одмор је Задар успео да се потпуно врати и искористи пад Партизана, те је после првих 10 минута било 19:20. У другој деоници смо видели брзу серију Партизана од 11:2 за прву двоцифрену предност на мечу. Овог пута, она је опстала до краја другог квартала, и то захваљујући добром финишу и серији 6:0 за пристојних 31:42 на великом одмору.

Обрадовић: Апатија из треће четвртине не сме да се понови

Знали смо да ће Задар одиграти са много енергије и агресивности, да ће показати реакцију после тешког пораза од Будућности. Нама је недостајало свежине, вероватно због дуплог кола Евролиге, али то не може да буде оправдање за апатију у трећој четвртини, рекао је тренер Партизана Жељко Обрадовић после победе против Задра у АБА лиги 75:71.

obradovic

Црно-бели су на максималних 5-0, упркос изгубљеној трећој четвртини 27:12.

"Причаћемо о томе јер не желимо да се нешто слично понови. На крају, честитам играчима што су смогли снаге да стигну до победе. Истовремено, хвала навијачима Задра на заиста сјајној атмосфери”, истакао је Обрадовић.

На старту другог полувремену видели смо деби Ајзее Мајка у дресу Партизана и одмах његову тројку из првог шута. Међутим, Партизан је у тим моментима несхватљиво кренуо да тоне. Задар је успео да креира серију од чак 13:0 којом је повео и одмах се и публика пробудила у дому "Крешимира Ћосића". Добили смо праву драму, а Задар је пред последњих 10 минута имао четири поена предности – 58:54. Партизан је одреаговао на старту одлучујућег периода и тројком Исака Бонге повео са 58:59. Затим је уследила резултатска клацкалица и промене у вођству у неколико наврата, док поменути Бонга и Карлик Џонс нису узели ствари у своје руке. Бонга је убацио још једну тројку, а омалени плејмејкер из Јужног Судана завршио неколико акција на мајсторски начин. Кључна је била његова серија од пет везаних поена на 1:50 до краја којом је Партизану донео предност од 69:73. На 11 секунди пре краја, при резултату 73:71, Ловро Мазалин промашио је слободна бацања за изједначење, а тријумф црно-белих оверио је Стерлинг Браун.

Исак Бонга био је најефикаснији са 16 поена, Карлик Џонс убацио је 14, а Балша Копривица 11. Дебитовао је Ајзеа Мајк и погодио тројку из првог шута. Код домаћина Владимир Михаиловић постигао је 29 поена.

Партизану следи дуел у среду против Виртуса у Евролиги, а потом у суботу у Арену стиже Крка у АБА лиги.