12°C
18.10.2024.
117.0199
107.9121

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА УЗ ХЕТ-ТРИК ИЛИЋА УБЕДЉИВО ПОБЕДИЛА РАДНИЧКИ пред меч против Монака

18.10.2024. 18:05 18:07
zvezda

Фудбалери Црвене звезде победили су у Београду Раднички из Ниша резултатом 5:1 (3:0), у 12. колу Суперлиге Србије.

Лука Илић је постигао хет-трик, док је Александар Катаи био стрелац два гола.

Звезда је повела у четвртом минуту после продора Илића. Милан Родић је у 33. минуту упутио центаршут, а Илић је главом постигао други гол на мечу.

Илић се у 43. минуту најбоље снашао у шеснаестерцу Радничког и постигао трећи гол на утакмици.

Тренер Црвене звезде Владан Милојевић увео је 56. минуту Катаија у игру. Он је два минута касније постигао погодак после грешке одбране Радничког.

Питер Олајинка је у 60. минуту упутио асистенцију за Катаија, који је главом постигао свој други гол на мечу.

Једини гол за Раднички постигао је Павле Ивеља у 89. минуту.

Ово је била последња провера Звезде пред гостовање Монаку, 22. октобра од 18.45 часова, у трећем колу Лиге шампиона.

Звезда је прва на табели СЛС, има 31 бод. Раднички је на шестом месту са 17 бодова.

Црвено-бели у следећем колу гостују Спартаку у Суботици, док ће Раднички дочекати Младост.

Црвена звезда - Раднички Ниш 5:1 (3:0)

БЕОГРАД: Стадион: "Рајко Митић". Судија: Марко Ивковић. Стрелци: Илић у 4, 33. и 44. и Катаи у 59. и 61. минуту за Црвену звезду, а Ивеља у 90. минуту за Раднички Ниш.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: М. Илић, Пруцев (од 29. Сеол), Ђига, Спајић (од 46. Милосављевић), Родић, Крунић, Елшник, Л. Илић (од 75. Канга), Максимовић (од 46. Радоњић), Олањинка, Дуарте (од 56. Катаи).

РАДНИЧКИ НИШ: Манојловић, Стојановић, Јамкам (од 46. Павловић), Војновић, Ђо (од 46. Фрај), Нишић (од 81. Николић), Стајић (од 63. Терзић), Јуруков, Белаковић, В. Илић, Стјуарт (од 46. Ивеља).