12°C
06.10.2024.
117.0125
106.1049

БОСТОН "ПРЕГАЗИО" ДЕНВЕР У ПРЕДСЕЗОНСКОЈ УТАКМИЦИ У АБУ ДАБИЈУ: Јокић убацио 20 поена

06.10.2024. 18:40 18:45
nikola jokic

Кошаркаши Бостон Селтикса победили су Денвер Нагетсе резултатом 130:104 у предсезонској утакмици у Абу Дабију.

Бостон Селтикси су у петак победили Денвер Нагетсе након преокрета, а сада Јокић и саиграчи нису успели да се освете па су уписали и други предсезонски пораз од НБА шампиона.

Нагетси су били без Расела Вестбрука, Мајкла Портера Џуниора, Ерона Гордона и Диандреа Џордана док су Бостон Селтикси били у пуном саставу и поред тога нешто спорије почели сусрет у односу на Денвер.

На крају је било чак 130:104 за Бостон Селтиксе, а максимална предност је била 33 поена разлике у корист актуелних НБА шампиона.

Није се ни Јокић много залетао на старту сусрета, али се после пола деонице Бостон тргао и преузео вођство, па до краја сусрета нису ту предност ни испуштали.

Српски центар је имао 20 поена у првом полувремену и у тих 24 минута кошарке заиста био најзапаженији кошаркаш, али треба истаћи и да је Дарио Шарић радио сјајан посао док је он био на клупи.

Меч је и завршио са тих 20 поена 7 скокова и 3 асистенције, док су га испратили Џулијан Стротер са 17 поена, 12 је имао Треј Александер, а по 11 убацили су Џамал Мареј и Дарио Шарић.

У редовима Бостона, видели смо 21 поен Џејлена Брауна, 17 Џејсона Тејтума, 15 Сема Хаузера, 14 Пејтона Причарда, 13  Дерика Вајта, а 10 Ксаверијера Тилмана.

Хрватски кошаркаш је малтене сам вукао Нагетсе док је Јокић био на клупи, а кључна серија Бостона је дошла шутем за три поена када је Сем Хаузер био права "зелена хаубица" и погодио три тројке из три покушаја, односно 11 поена укупно.

Главни носиоци су били Џејсон Тејтум и Џејлен Браун, док је опасан био и Дерик Вајт. Џо Мазула је још једном бирао мечап зону за Селтиксе и на тај начин успевао да "угаси" бекове Денвера иако су Мареј и Стротер имали пар минута где су били веома опасни.

Усмеравање у десну страну и помоћ "са топа" од стране Џруа Холидеја је проверени рецепт који мучи све НБА екипе па је тако било и са Денвер Нагетсима овде у Абу Дабију.

Денвер је друго полувреме кренуо са резервном петорком, а Бостон је оставио најбоље играче на паркету и очито им је било стално да победе по сваку цену, а Стротер погађа прву тројку за Нагетсе да отвори друго полувреме на најбољи могући начин.

У другом полувремену је Мајк Мелоун повукао све своје главне играче и дао шансу резервистима, али се и даље нервирао поред аут линије и често звао тајм-аут када би се направила нека велика грешка.

Селтикси су газили током свих 48 минута, а Џо Мазула је имао специјалне улоге за неке играче попут Лонија Вокера, док су шансу добијали Кета, Тилман, Причард и остали.

Погађали су Причард, Хаузер и бекови Селтикса из свих могућих позиција па су почетком четврте четвртине имали 33 поена предности што је било изузетно високо.

Ово је један од најубедљивијих тријумфа икада виђених у НБА предсезони која се игра у Абу Дабију, а Селтикси славе другу узастопну победу над Денвером овога пута 130:104 и 26 разлике.

Извор:
Б92
КОШАРКАШИ БОСТОНА ПОБЕДИЛИ ДЕНВЕР У ПРИПРЕМНОЈ УТАКМИЦИ, Јокић постигао 14 поена