106.1049

АЛКАРАЗ, СИНЕР И МЕДВЕДЕВ У ОСМИНИ ФИНАЛА Мастерса у Шангају

06.10.2024. 17:19 17:23
karlos alkaraz

Карлос Алкараз, Јаник Синер и Данил Медведев пласирали су се у осмину финала Мастерса у Шангају.

Алкараз је у трећем колу победио Кинеза Јибинга Вуа 7:6 (7:5), 6:3. Меч је трајао један сат и 40 минута. Алкараз је други тенисер света, док се Ву налази на 560. месту АТП листе. У првом сету играло се гем за гем, а победник овог дела меча одлучен је у тај-брејку, који је припао шпанском тенисеру резултатом 7:5. Алкараз је у другом сету направио брејк у шестом гему и повео је 4:2. Шпанац је потом одржавао предност до краја меча и заслужено је стигао до победе.

Синер је у трећем колу победио Аргентинца Томаса Мартина Ечеверија 6:7 (3:7), 6:4, 6:2. Меч је трајао два сата и 40 минута. Ово је био други међусобни дуел италијанског и аргентинског тенисера, а други тријумф Синера. У првом сету играло се гем за гем, а Синер је у 12. гему при вођству од 6:5 имао две сет лопте на сервис противника. Ечевери је успео да изједначи на 6:6, а онда је други сет добио у тај-брејку резултатом 7:3. Најбољи тенисер света је заиграо ангажованије у наставку меча, а други сет је добио са 6:4. Италијан је на крају стигао до победе, пошто је у трећем сету тријумфовао са 6:2.

Медведев је у трећем колу победио Италијана Матеа Арналдија 5:7, 6:4, 6:4.

Меч је трајао два сата и 45 минута. Медведев је пети тенисер света, док се Арналди налази на 36. месту АТП листе. Ово је био четврти међусобни дуел руског и италијанског тенисера, а четврти тријумф Медведева.

Руски тенисер ће у осмини финала играти против победника меча између Грка Стефаноса Циципаса и Александра Мулера из Француске.

Мастерс у Шангају се игра за наградни фонд од 8.995.555 долара.