СУЂЕЊЕ КЕЦМАНОВИЋИМА СЕ НАСТАВЉА Позван сведок из стрељане
У Вишем суду у Београду данас би испитивањем сведока требало да се настави суђење родитељима дечака који је 3. маја прошле године у Основној школи "Владислав Рибникар" убио деветоро деце и чувара те школе.
На данашње суђење је позван сведок из стрељане у којој је малолетни К.К. учио да пуца. Овај сведок је био позван и у понедељак да сведочи, међутим он није дошао, док су тад испитани ДНК вештак, дадиља дечака К.К. и наставница историје коју је 3. маја К.К. ранио у школи.
Чланови породице убијених, који у овом поступку имају статус остећених, стигли су у Палату правде на данашњи наставак суђења. У суд је са слободе дошла и Миљана Кецмановић у пратњи својих адвоката, док је њен супруг приведен из притвора у ком се налази од хапшења 3. маја прошле године.
У овом предмету суди се родитељима дечака, Владимиру и Миљани Кецмановић и инструктору стрељане Немањи Маринковићу, који је оптужен за кривично дело давање лажног исказа.
Власник стрељане у којој је малолетни К.К. учио да пуца, Ратко Ивановић, склопио је споразум о признању кривице са Вишим јавним тужилаштвом у Београду на основу ког га је суд огласио кривим за кривично дело давање лажног исказа и осудио на казну кућног затвора од шест месеци.
Миљана и Владимир Кецмановић од почетка суђења негирају кривицу. Суд је у овом случају затворио суђење за јавност из разлога заштите интереса малолетних жртава. Отац дечака, оптужен је да је извршио кривично дело - тешко дело против опште сигурности јер је дете од 13 година водио у стрељану и учио да пуца, као и да није адекватно чувао оружје у кући. Мајка Миљана Кецмановић је оптужена јер је њен ДНК пронађен на једној чаури у учионицу у којој је масакр почињен. Дечак К.К, који у време извршења овог злочина није имао навршених 14 година, па самим тим није кривично одговоран, пуцао је на своје другаре из два очева пиштоља која је узео 1. маја.
Потом их је кобног дана ставио у свој ранац, отишао у школу и током првог часа убио 10 особа и ранио још петоро деце и наставницу историје.
Танјуг