14°C
21.09.2024.
117.062
104.8191

СТАРТОВАЛА СУПЕРЛИГА ОФК Београд победио у првом мечу после повратка у Суперлигу; Звезда очекивано боља од Јединства

20.07.2024. 23:08 23:10
Извор: Printscreen

Фудбалери ОФК Београда победили су као гости у Ужицу лучанску Младост резултатом 2:1 головима Александра Кахвића у финишу меча, у првој утакмици "романтичара" у Суперлиги Србије после осам година.

Душан Цветиновић је у 59. минуту довео Младост у вођство, али је затим постао у 84. минуту трагичар меча и омогућио Кахвићу да постане јунак победе ОФК Београда. Цветиновић је по мишљењу судије Николе Радаковића скривио пенал фаулом над Кахвићем, а исти играч је сигуран је са беле тачке био Кахвић. Цветиновић је добио други жути картон, па је морао ван игре. ОФК је бројчану предност искористио голом Кахвића у 90+3. минуту.

У другом мечу играном у истом термину Чукарички је на Бановом брду без већих проблема савладао нишки Раднички. Чукарички је против Нишлија повео голом Ђорђа Ивановића у 32. минуту, а коначан резултат је поставио млади Михајло Цветковић у 17. минуту.

Чукарички ће у другом колу у Сенту, где утакмице као домаћин игра суботички Спартак, док ће Раднички у Нишу дочекати ТСЦ. ОФК Београд ће у Лозници дочекати Текстилац, са којим је prеthodnе сезоне водио битке у Првој лиги. Лучанска Младост у другом колу гостује Црвеној звезди.

Црвена звезда очекивано до победе над Јединством

Фудбалери Црвене звезде декласирали су убско Јединство резултатом 4:0 у мечу првог кола Суперлиге Србије.

Звезда је утакмицу против дебитанта у Суперлиги решила за само пет минута, а стрелац прва два гола био је Шериф Ндиаје. Сенегалцу је у 18. минуту асистирао Огњен Мимовић, а у 23. Лука Илић.

Трећи гол дао је Александар Катаи у 54. минуту. После додавања Хванг Ин Бома, капитен Звезде је рутински матирао голмана гостију Вукашина Јовановића, прецизним ударцем са ивице шеснаестерца.

У 69. минуту Бруно Дуарте је дао гол за Звезду на дебију, само минут после уласка у игру. Бразилац је натрчао на одбијену лопту и рутински је послао у мрежу са неких седам метара.

Црвена звезда у другом колу дочекује лучанску Младост, док ће Јединство у Лазаревцу дочекати Партизан.