ПРАВИ СЕ ФАБРИКА ЗА РЕЦИКЛАЖУ ОТПАДНЕ ПЛАСТИКЕ У МАЂАРСКОЈ У плану чак 40.000 тона годишње прераде
Глобални добављач процесних технологија Лумус (Lummus Technology) и енергетских решења и водећа интегрисана нафтна и гасна компанија у централној и источној Европи МОЛ група, објавиле су данас почетак пројектовања прве напредне јединице за рециклажу отпадне пластике.
Прва Лумусова фабрика тог типа налазиће се у МОЛ-овом петрохемијском комплексу у Тисаујварошу у Мађарској, саопштиле су компаније.
Ово постројење имаће капацитет прераде од 40.000 тона мешовите отпадне пластике годишње и производиће кружне петрохемијске грађевинске блокове које ће МОЛ прерађивати у свом петрохемијском погону.
Фабрика ће такође имати напредне елементе дизајна за смањење гасова стаклене баште (GHG), укључујући потпуно електрични реактор за пиролизу који ће резултирати нултим директним емисијама обима 1 из јединице током нормалног рада.
"Користимо Lummusovu иновативну технологију и оперативну изврсност МОЛ-а да бисмо унапредили заједничку посвећеност пружању одрживих решења која се баве глобалним изазовима пластичног отпада", рекао је председник и извршни директор компаније Лумус Леон де Бруин.