Када КУПИТЕ ПОЛОВНУ ОДЕЋУ, обавезно урадите 1 ствар: НИЈЕ ДОВОЉНО само да је оперете
Купљену одећу, без обзира на то да ли смо је узели у секндхенд продавници или било где другде, пре првог ношења морате опрати.
Стручњаци истичу да би без изузетака нову одећу ипак требало да прво оперемо, а онда да је носимо. Али у случају половне одеће није довољно само прање.
– Потпуно нова одећа може да садржи одређене потенцијалне иритансе, попут синтетичких боја или чак конзерванса како се не би сувише изгужвала током испоруке. Ако садрже алергене који изазивају осетљивост на вашој кожи, ове хемикалије наћи ће се на вашој кожи, а онда могу да доведу до онога што се зове контактни дерматитис – каже дерматолог Азадеха Ширазија, преноси Минд Боди Грин.
Иако одећа у секндхендовима пролази читав циклус прања пре него што се пусти у продају, услед пробања, дугог стајања у радњи, потребно је и њу опрати.
Али фенг шуи мајстори истичу да се на њој задржава и енергија prеthodnog власника. Да бисте се ослободили ове енергије потребно је да у воду за прање или претпрање додате неколико кашика морске соли. Со садржи кристале који упијају енергију.
Други начин да се решите нагомилане енергије јесте да одећу оставите на сунце. Сунчева светлост изједначава се са јанг енергијом која потискује лошу и устајалу вибрацију.
Занимљиво је да, судећи према неким фенг шуи принципима, половне ствари и оне које су већ prеthodno биле нечије не морају увек носити негативну енергију.
Рецимо, стари намештај сматра се бољим у том погледу од новог.
Сматра се да је потребно неколико година да би изветриле све хемикалије које се користе у производњи различитих врста намештаја.
Поред тога, битно је какву енергију у вама изазивају ове ствари. Ако у вама буде тугу, узнемиреност или неку другу лошу емоцију, немојте их задржавати у свом дому.
Krstarica.rs/ Дневник