11°C
05.10.2024.
117.0125
106.1049

„ОРЛОВИ” ПОНОВО У ИГРИ ЗА ПАРИЗ: Одбојкаши Србије убедљивом победом над Холандијом почели други турнир Лиге нација

06.06.2024. 00:05 00:09

Одбојкаши Србије убедљивом победом над Холандијом 3:0 (25:17, 25:20, 26:24) почели су други турнир Лиге нација који се игра у Канади.

„Орлови“ су после три пораза у низу забележили други тријумф у овом такмичењу преко ког имају циљ да побољшају позицију на светској ФИВБ ранг листи како би се пласирали на Олимпијске игре у Париз (26. јул – 11. август).

После разочаравајућег првог турнира на ком су победили само једну утакмици, а изгубили три, изабраници Игора Колаковића имају још осам дуела да поправе утисак и сакупе преко потребне бодове. У првом, против Холанђана, зарадили су 9,09 бодова, а налазе се на 10. месту ФИВБ ранг листе, док девета позиција води у Париз.

Добро су стартовали у Отави савладавши Холанђане. Прва два сета је Србија лако добила, а само се мучила у трећем, у ком је била у заостатку, али је у завршници и игри поен за поен успела да преокрене и не дозволи да се уђе у четврти сет.

Нашу селекцију су предводили Дражен Лубурић са 18 и Марко Ивовић са 12 поена, Павле Перић је имао девет, а Марко Подрашчанин три.

Другу утакмицу у Канади, Србија игра у ноћи између петка и суботе у 2 часа ујутру по нашем времену, против САД.

У ноћи између суботе и недеље, такође у 2 часа ривал ће „орловима“ бити Аргентина, док ће са домаћином снаге одмерити у ноћи између недеље и понедељка, у поноћ.