104.8191

ЧЕТРНАЕСТОСТРУКИ ШАМПИОН ПОЉСКЕ Висла из Кракова освојила Куп као друголигаш

02.05.2024. 19:43 19:44
Извор: pixabay.com

ВАРШАВА: Фудбалски клуб Висла из Кракова, четрнаестоструки првак Пољске, освојио је данас Куп те државе иако већ другу узастопну сезону игра у другој лиги, пошто је у финалу у Варшави победио прволигаша Погоњ после продужетака резултатом 2:1 (1:1).

Погоњ је на Националном стадиону у Варшави повео голом Ефтимиса Кулуриса у 75. минуту, али је у дубокој надокнади Висла стигла до продужетка голом Анхела Родада у 90+3. минуту. Тријумф клубу из Кракова донео је Енеко Сатрустеги голом у 99. минуту.

Висла је освајањем Купа Пољске обезбедила пласман у Европу, играће у првом колу квалификација за Лигу Европе, али ће највероватније и следећу сезону провести у другој лиги Пољске. Тренуно је пета у другој лиги четири кола пре краја шампионата, практично без шанси за директну промоцију, а још није обезбедила ни плеј-оф у ком ће играти клубови од трећег до шестог места.

Посрнули великан пољског фудбала Висла има само један шампионски пехар мање од најтрофејнијег клуба и вечитог ривала Легије из Варшаве, а последњи, 14. пут је првак била 2011. године.