104.8191

НОВОГОДИШЊИ ДЕРБИ АБА ЛИГЕ ПРИПАО БЕОГРАЂАНИМА Мега „ексирала” Цедевита Олимпију за срећну Нову

31.12.2023. 19:22 19:28
Извор: Mega MIS/Ivica Veselinov

БЕОГРАД: Кошаркаши Меге победили су данас Цедевита Олимпију са 97:86, у последњем мечу 14. кола АБА лиге и последњој утакмици регионалног шампионата у 2023. години.

Мега сад има скор 7-7, а Цедевита 10-4 и дели друго место са Партизаном.

Гости су боље отворили меч и водили 23:14 после 10 минута игре, али је на полувремену било 42:41 за Мегу. Домаћин је у трећој деоници успео да одбије неколико налета Цедевита Олимпије и у последњих 10 минута уђе са плус три (65:62).

Четири минута пре краја Мега је имала плус осам (81:73) и тад је било јасно да ће остварити победу.

Стефан Миљеновић је предводио Мегу до победе са 28 поена, Никола Ђуришић је додао 18, Урош Плавшић 15, а Петар Ковачевић 10. Џастин Кобс је био најефикаснији у Цедевита Олимпији са 22 поена. Јака Блажич је дао 18, Карло Матковић 15, Дивејн Стјуарт 11, а Грегор Глас 10.

Мега у наредном колу гостује Борцу, док ће Цедевита Олимпија дочекати Црвену звезду.

АБА ЛИГА: Звезда супериорна, Топић поделио највише асистенција

30.12.2023. 22:02 23:01
АБА ЛИГА: Партизан тријумфално завршио годину, Морнар пао у Бару

30.12.2023. 20:02 20:13