117.062
104.8191

КОМШИЈСКИ И ПОТИСКИ ФУТСАЛ ДЕРБИ БЕЗ ПОБЕДНИКА: Ћурчић спустио ролетну

07.11.2023. 15:29 15:31
Извор: У фудбалу саиграчи, а у футсалу ривали: Жарко Кобиљски и Владан Воргучин, фото: В. Јанков

Комшијски дерби завршен је без победника, а да је мло ко то претпоставио после одиграног првог полувремена, јер се на одмор отишло резултатом 4:1. Ко зна какав би резултат био да у финишу првог дела у игру није ушао капитен Новобечејаца Зоран Ћурчић и одбранио два казнена ударца са 10 метара, прво Божичићу, а онда Воргучину.

Тренер Новобечејаца Мита Кобиљски, иначе Бечејац, оставио је Ћурчића на голу и у насравку. Није погрешио, јер је овај „спустио рампу“ испред свог гола и до краја се мрежа није затресла. А прилика је било из игре и опет два пута из казненх удараца  са 10 метара. Међутим, лопта, готово, да није могла да промаши искусног Ћурчића. У једном моменту, када су Новобечејци играли у нападу без голмана, сигуран гол је спасао и Ненад Виновић са голманским дресом. До изједачења је дошло два минута пре краја, после чега се играло фајтерски за победу, али лопта никако није хтела у мрежу, па сад оба ривала жале за два изгубљена бода.

Бечеј – Тиса 4:4  (4:1)

БЕЧЕЈ: Спортска дворана ОСЦ „Ђорђе Предин Баџа“. Гледалаца: 100. Судије: Брако Грмуша (Петроварадин) 6, Раденко Миловановић (Нови Сад) 7. Стрелци: 0:1 Ђукић у 6, 1:1 Божичић у 14, 2:1 М. Ђукић у 14, 3:1 Сел у 15, 4:1, Божичић у 17, 4:2 Н. Ђукић у 28, 4:3 Кобиљски у 36, 4:4, Месарош у 38. минуту. Жути картони: Божичић, М. Ђукић, Вадаски (Бечеј), а Икрашев, Н. Ђукић, Кобиљски (Тиса). Нагомилавање прекршаја: Бечеј 8 (1+7), Тиса 13 (7+6).

БЕЧЕЈ: ВАДАСКИ (8 одбрана) 7, ДАБИЖЉЕВИЋ 7, ВОРГУЧИН 7, БОЖИЧИЋ 8, ЂУКИЋ 7, Карачоњи -, Агоч 6, Ђаконов 6, Сел 6,5, Пркосовачки -, Вукмировић 6, Сегедински 6.

ТИСА: РАДОСАВЉЕВ (3 одбране) 6, ВУЈОВИЋ 6,5, ИКРАШЕВ 6,5, Н. ЂУКИЋ 7, МЕСАРОШ 7, Ћурчић 8,5 (16 одбрана), Паповић 6, Стојанов -, Виновић 6,5, Кобиљски 7, Дражић 7.

Текст и фото: В. Јанков

ФУТСАЛЕРИ БЕЧЕЈА ИЗГУБИЛИ У СУБОТИЦИ: Повреда голмана Вадаског

01.11.2023. 16:15 16:18