104.8191

ТРИЛЕР ЗАВРШНИЦА ЗА ПАМЋЕЊЕ Кошаркаши Меге у самом финишу победили Партизан

23.10.2023. 22:24 22:51
Извор: Танјуг/Немања Јовановић

БЕОГРАД: Кошаркаши Меге победили су на домаћем терену екипу Партизана 88:86 (21:11, 19:18, 29:32, 19:25) у утакмици четвртог кола АБА лиге.

Најефикаснији у домаћем тиму био је Никола Ђуришић са 17 поена, док се у Партизану истакао Алекса Аврамовић са 26 поена и четири асистенције.

Домаћа екипа је боље отворила утакмицу. Партизна се мучио у нападу све до краја прве деонице, постигао је само четири поена. Аврамовић и Копртивица потом минијатурама доносе битне поене гостима.

Са друге стране Мега је играла растерећено, углавном у транзицији. Кажњавали су лоше враћање у одбрану "црно-белих" и тако ушлу у другу четвртину са плусом од 10 поена.

У другој деоници Мега је наставила да игра кроз рекет и у транзицији. Партизан је поенима Аврамовића и Смаилагића успео да ухвати прикључак и да притом поправи одбрану.

Обрадовић: Мега је заслужила победу, стално нам се дешавају исти проблеми

Тренер кошаркаша Партизана Жељко Обрадовић изјавио је након утакмице са Мегом, да је домаћи тим заслужио победу и да се његовом тиму стално дешавају исти проблеми.

"Без обзира како је завршена утакмица, кошем у последњој секунди, они су заслужили победу. Почели смо изузетно млаки, почео сам меч са поставом која је играла одлично против Олимпијакоса. Једино смо играли на минус 20, тада смо имали жељу и енергију. Само је то било позитивно", истакао је Обрадовић.

Додаје да је за анализу зашто поједини играчи Партизана имају одређени приступ на мечевима какав имају.

"Све почиње од одбране, стално нам се дешавају исти проблеми. Веома споро кретање у нападу, принципи одбране који се апсолутно нису поштовали. Играчи у моменту када имамо нула фаулова примају пет лаких поена, па се онда гледају и чуде се. Ја бих страшно волео да ови играчи што су сада ту, да они мало мућну главу, да играју кошарку. Немам појма ништа о појачању. Нити се бавим тиме. Бавим се свим овим страхотама на терену", закључио је Обрадовић.

Мега је ипак сваку грешку "црно-белих" наплатила са лаким поенима. Церовина је поново донео плус 10 својој екипи са тројком три минута пре краја првог полувремена.

Партизан је наставио да се мучи у нападу, шут није служио госте. Мега је очувала двоцифрену предност пред паузу између два полувремена.

Друго полувреме домаћи тим је отворио са серијом 10-2 и успео да дође до 19 поена предности. Партизан њие успевао да нађе петорку која би могла да парира Меги, поготово у скоку.

Нанели је са четири поена и две аистенције покренуо "црно-беле" који су смањили заостатак на 11 поена половином треће деонице. Камински је био једини расположен у гостујућој екипи уз Нанелија, највише је допринео у дефанзивном скоку али и кроз поене у рекету.

Последњу деоницу "црно-бели" су отворили агресивније. Дожер је разигравао свој тим, док је на другој страни битне поене за Мегу постизао Топић. Камински се истакао као најбољи играч Партизана, са игром у рекету и са шутем са дистанце.

Мега је током последња два минута имала два поена предности али је Маловец погодио са дистанце за плус четири. Потом поенима Каминског и Јарамаза гости долазе до изједначења. Мега до победе одлази аутокошем Трифуновића у последњој секунди меча.