117.0531
108.1722

ЛШ: БЕЛИНГЕМ ДОНЕО ПОБЕДУ РЕАЛУ у 94. минуту, РЕМИ ГАЛАТАСАРАЈА и КОПЕНХАГЕНА

20.09.2023. 21:10 21:13

МАДРИД: Фудбалери Реала победили су вечерас у Мадриду екипу Униона из Берлина резултатом 1:0 (0:0) у мечу првог кола групе Ц Лиге шампиона.

Једини гол на утакмици постигао је Џуд Белингем у 94. минуту. Федерико Валверде је снажно шутирао, лопта се одбила од Паула Јекела и Алекса Крала, али је дошла право на ногу Белингему, који је погодио празну мрежу гостију.

У другом мечу првог кола групе Ц од 21 сат играће Брага и Наполи. У другом колу групе Ц ЛШ, које је на програму трећег октобра, играће Наполи - Реал и Унион - Брага.

Фудбалери Галатасараја и Копенхагена одиграли су без победника, 2:2 у мечу првог кола групе А ЛШ. Копенхаген је водио 2:0 головима Мохамеда Ељунусија у 35. и Диога Гонсалвеша у 58. минуту. Гости су од 73. минута играли са фудбалером мање, пошто је искључен Елијас Јелерт. Галатасарај је затим до изједначења стигао погоцима Саше Боја у 86. и Тетеа у 88. минуту.

У другом мечу првог кола групе А од 21 сат играће Бајерн и Манчестер јунајтед.

Друго коло ЛШ у групи А на програму је трећег октобра, а састаће се: Копенхаген - Бајерн и Манчестер јунајтед - Галатасарај.