104.8191

ПРВО ИЗНЕНАЂЕЊЕ МУНДОБАСКЕТА Доминикана надиграла Италију, какве то има везе са Србијом

27.08.2023. 12:03 12:12
Извор: Tanjug/AP Photo/Aaron Favila)

Трећи дан Светског првенства у кошарци је донео и прво изненађење на турниру, пошто је селекција Доминиканске Републике савладала Италију са 87:82, чиме је на неки начин и олакшала пут Србији у евентуалном наставку такмичења.

Италија је доста боље отворила утакмицу, после прва три минута су имали предност од 12:0, али је тада почела кошарку да игра и Доминикана и то након што је селектор Нестор Гарсија тражио неколико тајмаута узастопно и вратио је свом тим на прави колосек.

Другу четвртину меча је обележила и техничка грешка Ђанмарка Поцека, селектора Италије, који је избачен са утакмице. Ту се Доминикана у потпуности и вратила у меч, док је превагу направила у трећем делу, када је постигла чак 31 поен.

Одличан у првом полувремену је био Андерсон Фелиз који је постигао четири тројке, а до краја је свој кошгетерски салдо увећао до чак 24 поена, док је сјајан био и Карл Ентони Таунс са 21 поеном. Код Италијана је најбољи био Симоне Фонтекио са 13 датих кошева, а Акиле Полонара је додао 10.

Иначе, овај меч је од изузетне важности и за Србију, пошто ће се група у којој се налазе Орлови да се укрсти у идућој фази такмичења. Србији иде на руку овај пораз Италије, пошто ће евентуалном убедљивом победом против Доминикане моћи да обезбеди прво место у тој новој групи, после које ће имати и знатно лакшег ривала у четвртфиналу.

Наравно, Србија prеthodno мора да оправда и улогу фаворита у својој групи, те да победи све три утакмице, како се од ње и очекује.

Подсетимо, према пројектованом жребу, Србија ће са пласманом у четвртфинале са првог места у групи (с Италијом и Доминиканом) играти против Литваније, док ће у случају друге позиције морати на мегдан Американцима.